Gaziantepspor'dan taraftara sitem

Cuma 25.09.2009 12:01
ABONE OL
Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro, futbolda taraftarın olmazsa olmazların içinde bulunduğunu belirterek, ''Takım olarak biz gruplandık taraftarın da bu gruba katılmasını ve bizi ligin sonuna kadar desteklemesini bekliyoruz'' dedi.

Kırmızı-siyahlı ekip, cumartesi günü oynayacağı zorlu Ankaragücü maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Celal Doğan Tesisleri'nde teknik direktör Jose Couceiro yönetiminde yapılan antrenman, ısınma koşusu ve açma-germe egzersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde, kanat ve hücum çalışmaları ile yarım alanda çift kale maç yapıldı.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamada bulunan teknik direktör Couceiro, ''Ankaragücü maçı bizim için çok zor bir maç. Her ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor. Şu ana kadar ekibimizin her maçta kazanmayı hak ettiğini düşünüyorum. Son yenildiğimiz Eskişehirspor maçı biraz ekibimizin dengesini bozdu. Ankaragücü'ne bakıldığında zor bir dönemden geçiyor. Ama bizim de ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor'' dedi.

TRİBÜNLER NEDEN DOLMUYOR
Taraftarın Gaziantepspor'un maçlarına gelmemesine, Kamil Ocak Stadyumu'na gelmemesine bir anlam veremediğini kaydeden Couceiro, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben geldiğimden beri anladığım bir durum değil. Ama her zaman taraftarımızın gelmesini istiyorum sahaya. Çünkü biz deplasmanlara gittiğimizde her zaman bizim taraftarımızdan daha çok ekiplere karşı oynadık. Bizim için tabii ki futbolcular için taraftarımızın orada olması ve onlara destek vermesi çok önemli. Onları her maçımızda görmek isteriz. Takım olarak biz gruplandık, onların da bu gruba katılmasını ve bizi ligin sonuna kadar desteklemesini bekliyoruz.''

Transferin son gününde takıma katılan Roland Linz ve Jorginho'nun henüz hazır olmadığını dile getiren Couceiro, ''Bence daha fazla zamana ihtiyaçları var. Bir anda başka ülkeden gelmiş bir futbolcunun özelliğini değiştirme imkanınız yok. Tabi bu futbol ekibi olunca çok daha zorlaşıyor. Doğal olarak biraz daha zamana ihtiyaçları var'' diye konuştu.