"Kasımpaşa maçını çok önemsiyoruz"

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 25.09.2009 14:32 ABONE OL
Kayserispor Kulübü Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, Kasımpaşa maçını çok önemsediklerini belirtti.
Miraboğlu, yaptığı açıklamada, pazar günü yapacakları Kasımpaşa maçını çok ciddiye aldıklarını, hazırlıkları da o doğrultuda sürdürdüklerini ifade etti.

Kasımpaşa'nın ligdeki konumuna aldanılmaması gerektiğini bildiren Miraboğlu, şunları söyledi:
''Kasımpaşa'nın şu an ligdeki konumu aldatıcı olmamalı. Bence, Kasımpaşa çok güçlü bir takım. Bu nedenle bu maçı çok önemsiyoruz. Beşiktaş maçındaki ciddiyetle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Futbol ciddi bir iştir ve gevşeklik götürmez. Beşiktaş maçı galibiyeti nedeniyle takımımızda rehavet olmaması için işimizi ciddiye alıyoruz. Her maça 3 puan için çıkıyoruz. Kasımpaşa maçında da aynı ciddiyetle mücadele edip 3 puan almak istiyoruz.''

Kayserispor'un ligde hedefleri olan bir takım olduğunu, ligin üst sıralarını zorlamak için her maça galibiyet için çıktıklarını kaydeden Miraboğlu, Kasımpaşa maçı ile birlikte galibiyet serisi yakalamak istediklerini belirtti.

Takımda uzun süredir sakatlıkları bulunan Eren, Abdullah ve Merter'in sakatlıklarının sürdüğünü hatırlatan Miraboğlu, Beşiktaş maçında sakatlanan Saidou'nun da Kasımpaşa maçında forma giyemeyeceğini bildirdi.

Taraftar desteğine ihtiyaç duyduklarını da vurgulayan Miraboğlu, ''Takımımız her geçen gün performansını artırıyor. Futbolcular takıma uyum sağladıkça başarımız artıyor. Bundan sonra daha iyi başarılar ortaya koyacağız. Bunun için taraftarımızın desteğini bekliyoruz.Taraftarımız takımımızı yalnız bırakmazsa performansımızı daha da artıracağımıza inanıyorum'' diye konuştu.