Antalya cehennemi

Maç öncesi bilet fiyatları yüzünden sert protestolarla ortam gerildi. Maç sırasında ve özellikle 90'da Semih'in golü sonrası sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Protokol de gerilimden payını aldı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 27.09.2009 ABONE OL
Antalyaspor'un en ucuz sezonluk kombine bileti 60 lirayken Fenerbahçe maçının en ucuz bilet fiyatının 75 lira olarak belirlenmesi maç öncesi sert protestolara yol açtı. Bu uygulamaya tepki gösterip kulüp başkanı Hasan Akıncıoğlu'nu istifaya çağıran Antalyasporlu taraftarlar, tribün koltuklarını sökerek sahaya attılar. Isınan Antalyasporlu futbolcular da taraftarın hedefi olmamak için kendilerine kaçacak delik aradılar! Olaya müdahale eden güvenlik güçleri, bazı taraftarları stattan çıkardı. Maç sırasında sahaya zaman zaman atılan yabancı maddeleri hakem Yunus Yıldırım belirleyip rapor tutturdu. Bu gerilim, 90'da Semih'in attığı golden sonra Protokol Tribünü'ne de sıçradı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gol sonrası sevinçle ayağa kalktı ve golü yönetici arkadaşlarıyla kutlamak için arka sıralara gitmek istedi. Özellikle protokolün yanından 90 dakika boyunca yapılan küfürlü tezahüratlara tepki gösteren Yıldırım'a bu sırada bir Antalyalı'nın "Size kim küfür etmiş?" demesiyle Fenerbahçe Başkanı adeta çılgına döndü. Yıldırım'ın bir anda bu kişinin üzerine yürüdüğü ve diğer yöneticilerin de karıştığı küçük çapta bir itiş-kakış yaşandığı iddia edildi.

'UĞURLU FORMA KAZANDIRDI'
Yaşanan tüm bu olaylar sonrası Antalyaspor kulübüne ciddi para cezası ve iki maç saha kapama cezası gelebileceği öğrenildi. Yönetici Abdullah Kiğılı maçta giydikleri forma için "1 ayda 25 bin adet sattı ve F.Bahçe'ye uğurlu geldi. Çok iyi oynamadık. Şanssızdık, direklere takıldık. Formanın uğuruyla kazandık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU