Sırat köprüsü

2010 Dünya Kupası yolunda son viraja giren Milli Takım, dün Hollanda kampına başladı. Fatih Terim Belçika maçında cezalı Emre ve Arda'ya 8 Ekim'e kadar izin verdi. Sabri sakatlığı nedeniyle kadroda yok

A Milli Futbol Takımı, cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Belçika maçının hazırlıklarına resmen start verdi. Dün sabah özel uçakla Almanya'nın Düsseldorf kentine hareket eden ay-yıldızlılar, buradan otobüsle kamp yapacakları Hollanda'nın Tegelen şehrine geçti. Gurbetçilerimiz, kafilemizi hem Almanya hem de Hollanda'da yalnız bırakmadı. Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, Belçika maçında sarı kart cezaları nedeniyle oynayamayacak Emre Belözoğlu ile Arda Turan'a 8 Ekim'e kadar izin verdi. İki oyuncu Hollanda kampına Perşembe günü katılacak. Sabri Sarıoğlu ise sakatlığı nedeniyle Belçika ve Ermenistan sınavlarının kadrosundan çıkartıldı.

SERCAN YILDIRIM YETİŞİYOR
Adalesinde hafif zorlanma bulunan Sercan Yıldırım'ın tedavisine başlandığı ve genç golcünün Belçika maçına kadar iyileşebileceği bildirildi. Bosna Hersek'in Estonya deplasmanından galibiyetle dönmesi halinde 2010 Dünya Kupası ümitlerini kaybedecek olan Türkiye'de gergin bir bekleyiş var. Milli futbolcular, Belçika ve Ermenistan maçını kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını, rakipleri Bosna Hersek'in olası puan kayıplarını beklediklerini ifade ettiler. Öte yandan dün kafileyi taşıyan otobüs Hollanda sınırında kaybolunca, millilerin ilk idmanı bir saat gecikmeyle başladı.

FATİH TERİM BELÇİKA'DA TRİBÜNDE
1-1 biten Bosna Hersek sınavında hakem tarafından tribüne gönderilen Fatih Terim, FIFA Disiplin Talimatı'nın 18. maddesi uyarınca, 10 Ekim Cumartesi günü Brüksel'de oynanacak Belçika maçını da tribünden takip edecek. Milli Takım Sorumlusu'nun ekstra ceza almadığı açıklandı.

KAYBOLDULAR; İDMANA GEÇ KALDILAR
Milliler dün Almanya'ya 1.5 saat rötarlı inerken, Hollanda yolculuğunda bir şanssızlık daha yaşadılar. Tegelen'e gelirken yolda kaybolan kafile, bir köylünün yardımıyla oteli bulabildi. Futbolcular bir saat gecikmenin ardından idmana çıkabildiler. Fatih Terim, taraftarları çalışmaya almadı.

BİZE ULAŞIN