Sahada yürek yok

SABAH'a konuşan Nouma, "Şu anki oyuncuların sahada yürekleri yok. Taraftar yüreğini ortaya koyan futbolcuyu istiyor. Ernst'in desteklenmesi de bundan. Beni de bu yüzden çok sevdiler" dedi

Beşiktaş tribünleri, "Yönetim istifa", "Yeter Demirören yeter" diye haykırırken, Denizlispor maçında yine sıkıntılı günlerde tekrarlanan "Fransa'da doğdu, Beşiktaşlı oldu. Helal olsun sana Pascal Nouma" tezahüratı taraftarın birleştiği tek unsurdu. Maçı izlediği locada tribünleri kalbiyle selamlayan Pascal Nouma ile Pazar günü maçtan sonra kaldığı Serdar Bilgili'nin Akaretler'deki W Oteli'nde bir araya geldik. Bir gün önce Köyiçi'nde döner yiyip yüzlerce fotoğraf çektiren Nouma, ilgiden çok memnun olacak ki, "Türkiye benim yuvam, Beşiktaş benim ailem. Taraftar ise sevgilim" ifadesini kullandı. İşte özel çekimler için Türkiye'ye gelen Nouma'nın ağzından SABAH için çıkan özel ifadeler:

"KARTAL'I TANIYAMADIM"
"Şampiyon takım böyle oynamaz. Daha iyi bir takım sahada göreceğimi umuyordum. Beşiktaş kadroda çok değişiklik de yapmamış. Bir takımda istikrar önemlidir. Şampiyon olan takımı bozmak iyi bir şey değil. Beklentilerimin çok gerisinde bir takım gördüm. Takımda bazı sorunlar olduğu görülüyor. Bunların düzelmesi gerek. Beklediğim Beşiktaş bundan çok öteydi. Takımı tanıyamadım. Problemin çözülmesi için herkesin kalbini sahaya koyması gerek. Bu takım şampiyon oluyorsa ve birden bire düşüyorsa takım ruhuna mutlaka kara karışmıştır. Futbolcuların kafası dağınık. Yukarıdan öyle görülüyor. Hem gerginler hem de işlerine konsantre değiller. Taraftar sahada kazanmaktan kaybetmekten çok; yüreğini ortaya koyan, sahada her şeyini veren futbolcu görmek ister. Ernst'in desteklenmesi de bundan. Ancak takım bütün olarak desteklenmelidir."

BEŞİKTAŞ'IN YILDIZI AZ...
"Avrupa'dan izliyorum. Beşiktaş'ta Cisse'yi tanıyordum. Şimdi sadece Nihat ve Rüştü. Fransa ya da İtalya'ya gittiğinizde, Beşiktaş'tan futbolcu sayın derseniz cevap alamazsınız. Belki Ferrari'yi eklerler. Ama G.Saray'da Baros, Keita, Arda, Servet, Kewell, Elano gibi birçok oyuncu sayılabilir. F.Bahçe' de de Roberto Carlos, Emre, Alex, Lugano, Guiza gibi Avrupa'nın da tanıdığı isim çok. Şampiyonlar Ligi için özellikle daha çok yıldız isme ihtiyaç var."

BİZE ULAŞIN