"Rekor kırdık ama..."

Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, Turkcell Süper Lig'de ilk 8 maçı kazanarak sezona en iyi başlangıç rekorunu geliştirmelerinin tek başına bir anlam ifade etmediğini, şampiyonluk hedefine ulaşmak istediklerini söyledi.

FB TV'ye açıklamalar yapan sarı-lacivertli futbolcu, ''Aslına bakarsanız büyük bir başarı. Kendimize ait rekoru 8'de 8 yaparak kırdık. Sonuçta bir rekor kırdık, ama şu an elimizde somut bir şey yok, rekorun dışında bir şey başarmış değiliz. Biz şampiyonluk hedefine ulaşmak istiyoruz. Sadece sezona çok iyi başladık'' dedi.

İlerleyen haftalarda bu başlangıcın avantajını göreceklerini kaydeden Selçuk, şöyle devam etti:

''Çünkü, kullanabileceğimiz kredileri topluyoruz, açıkçası ileride bize çok faydalı olacak. Tabii bu demek değil ki işimiz bitti. Bundan sonra hedefimiz her maç üstüne koyarak gitmek 9'da 9, 10'da 10... Gidebildiğimiz kadar gitmek istiyoruz. Yenilmeden ve galip gelerek. Çok büyük avantajla başladık. İnşallah çok daha geliştirerek rekoru devam ettiririz.''

Selcuk, yenilmezliğin üzerlerinde baskı oluşturmadığını ifade ederek, '' Zirvede şu an biz varız ve Galatasaray bizi takip ediyor. 5 puan fark elde ettik. 10. hafta Galatasaray ile oynayacağız. İnşallah bu böyle devam edip o maçı da kazanırsak biraz daha farkı açarak daha rahat konuma gelebiliriz'' şeklinde konuştu.

KAZANMASINI BİLEN BİR TAKIM HALİNE GELDİK

Geçen sezonlarda konsantrasyon sıkıntısı çektiklerini, derbi maçlarda iyi oynayıp diğer maçlarda yeterince konsantre olamadıklarını belirten Selçuk, ''Kazanmasını bilen bir takım olduk'' dedi.
Bu sezon her maça daha bilinçli ve final mücadelesi gibi bakarak çıktıklarını vurgulayan Selçuk, ''Kazanmasını bilen bir takım haline geldik. Bu da takımın özgüveni açısından çok önemli. İnşallah bu şekilde devam eder'' diye konuştu.

Oynama fırsatı bulamamasına rağmen Fenerbahçe takımının içinde bulunmaktan mutlu olduğunu anlatan sarı-lacivertli futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Tabii ki sürekli oynamayı bütün arkadaşlarım gibi ben de isterim, ama sonuçta sahaya 11 kişi çıkacak. Kimlerin oynayacağına da teknik direktörümüz Christoph Daum karar verir ve bize de saygı gösterip sıramızı beklemek, performansımızı artırmak düşer. Kesinlikle takım içinde sıkıntı yaratılmıyor. Sadece çok fazla çalışmak zorunda olduğumuzu biliyoruz ve bu da başarıyı getiriyor.''

Ligin 9. haftasında Gaziantepspor ile deplasmanda yapacakları maçın 9'da 9 yapmak için bir hedef olduğunu kaydeden Selçuk Şahin, ''Kayıpsız yola devam etmek için elimizden geleni yapıcağız. İnşallah 9'da 9 olacak'' şeklinde ifadeler kullandı.

BİZE ULAŞIN