"Türkler'in yıkılışı"

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 11.10.2009 15:22 ABONE OL
19. Dünya Futbol Şampiyonası grup eleme maçında Türkiye (A) Milli Futbol Takımının dün gece deplasmanda Belçika karşısında aldığı 2-0'lık mağlubiyet Macaristan spor medyasında geniş bir şekilde yer aldı.

Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport, ''2010 Dünya Şampiyonası elemelerinde Belçika evinde Türkiye'yi 2-0 yendi'' başlığı attığı haberin devamında, maç öncesi Bosna Hersek'in deplasmanda Estonya'yı 2-0 yendiği haberini alan Türkler'in yıkılışı sahada da devam etti diye yazıldı.
Nemzetisport, Türkiye'nin grupta oynadığı başarısız maçların ardından finallere gidemeyişinin tek suçlusunun Terim olduğunu yazdı.

Topfoci haber sitesi, ''Türkler Dünya Şampiyonası'ndan geri kaldı'' başlığı atarken, alt başlıkta ise, ''Gruptan çıkamayan Belçika Yeniçerilerle oynadı'' diye yazdı.

Türkiye'nin Fatih Terim ile ne istediği futbolu oynayabildiği, ne de istediği skorları alabildiği değerlendirmesinde bulunan haber sitesi, ''Terim de bunun farkında ki istifa etti'' diye yazdı.

Stopli.Hu sitesi, ''Terim ayrılıyor'' başlığı attığı haberin devamında, ''Finallere gidemeyen Terim, Ermenistan maçı sonrası bırakacağını açıkladı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve kurmayları Terim'i kararından döndüremedi'' diye yazdı.

BUGÜN NELER OLDU