Ve Terim istifa etti

Fatih Terim, Dünya Kupası'na gitme şansını geçen yıl oynanan maçlarda kaybettiklerini belirterek "Ermenistan maçını veda karşılaşması olarak görüyorum" şeklinde konuştu

Pazar 11.10.2009
Güncelleme: Pazar 11.10.2009
ABONE OL
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Belçika yenilgisi sonrası basın toplantısında Ermenistan maçının veda karşılaşması olacağını belirterek istifa ettiğini açıkladı. Terim, hiçbir zaman asla başkalarını suçlamadığını belirterek "Bir grup 'Terim istifa', bir grup 'İmparator' diyor. Oyuncuların üzerinde ay-yıldızlı forma varken küfür etmek kimsenin hakkı değildir. Birçok şeyi hep beraber yaşamışız. Federasyon Başkanı ve yöneticilerimizi dinledim. Bir hesap verme halimiz yok, ama bir izahat yapacağız. Bursa'daki maçı bir veda karşılaşması olarak görüyorum" dedi. Türk Milli Takımı'nın dün gece ortaya koyduğu futbolun nedeninin psikolojik olduğunu ifade eden Terim, "Bosna galibiyeti sonrası bizim moral bozukluğumuzun aksine, Belçika yeni hocasıyla daha hazırdı. Dick Advocaat ve takımını tebrik ediyorum. Bosna Hersek'e de play-off'ta başarılar diliyorum" diye konuştu.

İSPANYA MAÇLARI YAKTI
Fatih Terim, gruptan çıkma şansını, geçen sezon oynadıkları maçlarda kaybettiklerine dikkati çekti. Tecrübeli teknik adam, geçen sezonki 2 İspanya maçının, oyuncularının fizik ve sakatlık olarak hiç hazır bulunmadığı bir döneme denk geldiğini vurgulayarak, "Özellikle İstanbul'daki İspanya maçı, beraberliğe üzüleceğimiz bir karşılaşma görüntüsü çizerken, son saniyede mağlup olduk" şeklinde konuştu. Kuralar çekildiğinde, İspanya ve Türkiye'nin favori görüldüğüne işaret eden Terim, "İyi de başlamamıza rağmen genel olarak istikrarlı bir tablo çizemedik. Bir şansımız vardı, o da Bosna Hersek'i sahasında yenmekti, olmadı'' ifadelerini kullandı.