Tehlike sürüyor

3. torbaya düşme riski yaşayan Türkiye'nin altında yer alan Slovakya ve Romanya'nın yenilmesine karşın Bosna ve İrlanda'nın play-off oynayacak olması Ermenistan önünde galibiyeti şart hale getirdi

Milli Takımımız'ın, Belçika karşısında aldığı 2-0'lık mağlubiyet, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası kuralarında üçüncü torbaya düşme riskimizi sürdürdü. Hemen altımızda yer alan Slovakya ve Romanya'nın yenilmeleri Türkiye için iyi bir sonuç olsa da, altımızda yer alan Bosna Hersek ve İrlanda Cumhuriyeti'nin play-off oynayacak olması, İsrail'in de ikincilik şansının sürmesi korkulu rüya görmemizi sürdürüyor. Yeni puanlama sistemine göre play-off'ta oynayacak takımlar, 6 bin bonus puanı alacak. Buna maç başına da 10 bin puanı da eklersek, ortalamada UEFA puanının 1.07 puan doğrudan katkısı olacak. 16. sırada yer alan Millilerimiz, Çarşamba günü Ermenistan karşısında farklı bir galibiyet alamazsa, İrlanda Cumhuriyeti ve Bosna Hersek de play-off'tan finallere giderse üçüncü torbaya düşme tehlikemiz gerçeğe dönüşebilir. 3. Grup'ta Cumartesi akşamı evinde Slovenya'ya yenilen Slovakya da ilk sırayı son maçlar sonunda rakibine kaptırıp play-off oynarsa 3. torbaya düşmemiz büyük ölçüde kesinleşecek.

BOL GOLLÜ BİR GALİBİYET
7 Şubat'ta Polonya'nın başkenti Varşova'da çekilecek 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Kuraları'na ikinci torbadan girebilmemiz için gollerin de puanlamadaki etkisini düşünerek, Çarşamba akşamı Ermenistan karşısında bol gollü bir galibiyet almamız, bizim işimizi kolaylaştıracak.

BİZE ULAŞIN