Etkisiz eleman!

İspanya Teknik Direktörü Del Bosque, sakatlık nedeniyle kadrodan çıkarılan beş milli oyuncu hakkında yaptığı yorumda, "Güiza giderse hiçbir şey değişmez ama Xavi giderse değişir" dedi

İspanya Milli Takım kampında sakatlanarak İstanbul'a dönen Güiza'yla ilgili, Milli Takım'daki hocasından ilginç bir yorum geldi. Vicente Del Bosque, İspanyol Cadenaser Radyosu'na sakatlanan Xavi, Puyol, Fabregas, Güiza ve Marchena'nın milli takımdan çıkartılarak kulüplerine geri gönderilmeleri sonrasında durum değerlendirmesi yaptı. "Güiza giderse hiçbir şey değişmez ama Xavi giderse değişir" ifadesini kullanan tecrübeli teknik adam, "Xavi için herkes alarma geçer. Milli takım için önemli, gerekli bir futbolcu" şeklinde konuştu.

TEDAVİSİNE HEMEN BAŞLANDI
Öte yandan İstanbul'a dönen Güiza'nın tedavisine hemen başlandığı bildirildi. İspanyol oyuncunun durumu, çekilecek MR'dan sonra netleşecek. Ancak sağ arka adalesinde yırtık tespit edilen golcü futbolcu, Gaziantepspor ve Steaua Bükreş maçlarında kesin olarak forma giyemeyecek. Güiza'nın 10. haftadaki Galatasaray derbisine yetişme ihtimalinin de çok az olduğu, 11. haftadaki Kayseri deplasmanında ise takımdaki yerini alabileceği öğrenildi. Bilindiği gibi Güiza, sakatlığı nedeniyle Daum tarafından Avrupa Ligi'ndeki Sheriff mücadelesinde riske edilmemiş, ancak ligdeki Gençlerbirliği karşılaşmasında ilk 11'deki yerini almıştı.

BİZE ULAŞIN