Milletvekilleri memnun

Yıllık ücretinin tartışıldığı günlerde milletvekilleri için "Onlardan 550 tane var; Fatih Terim bir tane" diyen Terim'in istifası Meclis'te memnuniyetle karşılandı

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 13.10.2009 ABONE OL
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, milli takımın Dünya Kupası hayalinin sona ermesinin ardından istifa etmesi, milletvekillerini sevindirdi. "Onlardan 550 tane var; Fatih Terim bir tane" diyerek vekilleri kızdıran Terim'in gidişine üzülmeyen milletvekilleri, sert yorumlarda bulundular. Başarısızlıkta Terim suçlanırken, yeni hocanın ise yabancı olabileceği görüşü ortaya atıldı. Vekillerin düşünceleri şöyle:
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik: Fatih Terim'e kızmıyorum. Belki daha fazla kendine önem verdiğini düşünüyorum. Ama kıyaslaması uygun değildi. Milli Takım'ın başına geçecek yerli hoca çok yok. Derwall benzeri vizyon değişikliği yapacakbir hoca, kısa süreli olarak tanımın başına gelmeli."
AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun: Türk halkından özür dilemeli. 12'nci sıradan aldığı Türkiye'yi 27'nci sırada bıraktı.
CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz: "Hiç kimse bulunmaz ve yerine ikame edilemez diye bir şey yok. O sözleri yersiz ve anlamsızdı.
MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak: Fatih Hoca belli bir dönem Türkiye için fenomendi. Her şey kalıcı olmuyor.
DSP İstanbul Milletvekili Ahmet Tan: İddiasının nasılsa çökeceğini bildiğim için kızmamıştım. Bu tür şımarıklığıyla, siyasetçiyi hor görerek aczini gösterdi. Kendisi adına da üzücü oldu.

BUGÜN NELER OLDU