Marş yerine dua okuyorum

Alman Milli Takımı'nın Türk kökenli başarılı futbolcusu Mesut Özil, maçlardan önce milli marş söylenirken Kuran-ı Kerim'den ayetler okuduğunu söyledi

Almanya'da Werder Bremen forması giyen ve başarılı performansıyla Alman Milli Takımı'na seçilen Türk kökenli futbolcu Mesut Özil çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'Kölner Express' gazetesine röportaj veren Özil, milli marşlar söylenirken ve maça çıkmadan önce Kuran-ı Kerim'den ayetler okuyarak dua ettiğini söyledi. Bunun kendisine güç verdiğini belirten Mesut, "Dua okumadan maça çıkarsam kötü bir hisse kapılıyorum" dedi. Mesut, Alman Milli Takımı'yla oynadığı ilk resmi maçtan sonra çok övülmesinin kendisi üzerindeki etkisinin sorulması üzerine, "Ben hala eski Mesut'um. Sahada olduğumda mutlu oluyorum. Oyuna gaz vermek istiyorum. Fazla övülmek beni şımartmayacaktır" diye konuştu. Alman Milli Takım kaptanı Ballack ve savunma oyuncusu Lahm'ın kendisine 'maçlarda sürekli arkasında olduklarını' ifade ettiklerini aktaran Mesut, Ballack'ın "Ön tarafta özgürsün. İstediğin gibi hareket et" dediğini kaydetti.

EN BÜYÜK HAYALİ BARCELONA
Türkiye'nin 2010 Dünya Kupası'na katılmaması da değinen başarılı futbolcu, "Türkiye'nin Dünya Kupası'nda olmaması üzücü. Alman taraftarlar şimdi bana şans diliyorlar. Eğer Türk taraftarlar da bunu benim için yaparlarsa mutlu olurum" ifadelerini kullandı. Mesut, ayrıca Barcelona'nın çocukluğundan bu yana en çok beğendiği takım olduğunu ve orada forma giymenin en büyük hayali olduğunu söyledi.


BİZE ULAŞIN