Lugano darbesi

Güney Amerika grubunda Arjantin'e yenilerek play-off oynamak zorunda kalan Uruguay'ın kaptanı Lugano, 22 Kasım'daki Beşiktaş derbisinde oynamayabilir

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 16.10.2009 ABONE OL
Dünya Kupası Güney Amerika Grubu son maçında, evinde Arjantin'e 1-0 yenilen Uruguay, Güney Afrika'daki turnuvaya katılabilmek için Kuzey Amerika Grubu 4'üncüsü Kosta Rika ile play-off maçları oynamak zorunda kaldı. Diego Lugano'nun kaptanlığını yaptığı Güney Amerika ekibi, Arjantin önünde zaman zaman üstün bir oyun ortaya koymasına rağmen 10 kişi kalmasının hemen ardından gol yedi ve 70 bin seyircisi önünde rakibine boyun eğdi. Bu durum, Fenerbahçe için de hiç iyi olmadı. Çünkü Uruguay Milli Takım kaptanı Lugano, 14-18 Kasım tarihlerinde oynanacak play-off mücadeleleri için ülkesine gidecek. 22 Kasım'da da Fenerbahçe İnönü Stadı'nda ezeli rakibi Beşiktaş ile karşılaşacak.

EN ERKEN CUMA DÖNER
18 Kasım'ı 19 Kasım'a bağlayan gece yarısı Kosta Rika karşısında zorlu bir mücadeleye çıkacak olan Lugano, en erken 20 Kasım Cuma akşamı İstanbul'da olabilecek. Lugano ve Andre Santos'un milli takımlardan yorgun döneceğini belirterek, onları bu Pazar Gaziantep karşısında oynatmamayı planlayan Daum'un, derbi öncesinde Lugano konusunda başı epey ağrıyacak gibi görünüyor.