Antep taraftarı Yıldırım'a tepkili

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi.

Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Karakuzulu, yaptığı açıklamada, Gaziantepspor-Fenerbahçe maçında Vali Süleyman Kamçı ile Aziz Yıldırım arasında yaşanan ve basına yansıyan diyalog üzerine açıklama yapma gereği hissettiklerini belirtti.

Vali Süleyman Kamçı'nın yalnızca çalışmalarıyla değil kişiliği ve beyefendi duruşuyla da tüm Gaziantep halkının sevgisini kazanan bir insan olduğunu ifade eden Karakuzulu, ''Vali Kamçı, bütün Gaziantep halkını temsil etmektedir, Türkiye'ye ve Gaziantep'e hizmet etmektedir. Aziz Yıldırım ise Fenerbahçe Kulübü başkanıdır. Kendisinin ve kulübünün çıkarlarına hizmet etmektedir. Agresif yapısı ve açıklamaları tüm ülke tarafından bilinmektedir. Gaziantepspor ile olan özel gerginliği de yine herkesin malumudur'' görüşünü savundu.

Gaziantep'te 4 büyüklerle oynanan maçlarda, pek çok kez civar illerden ve İstanbul'dan gelen bürokratları, atanmış ve seçilmiş yöneticileri, milletvekillerini ve bakanları ağırlayan bir takım olduklarını anlatan Karakuzulu, şöyle devam etti:

''Biz bu tribünlerde kentimize misafir gelen ama Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gol attı diye sevinen, şov yapan ne isimler, ne makam sahipleri gördük. Hiçbirini kınamadık, uyarmadık, saygısızlık yapmadık. Sayın Kamçı bu kentin valisidir. Kentin takımının attığı golü alkışlaması ve sevinmesi kadar doğal bir şey olamaz. Kaldı ki sözü edilen olayda Sayın Valimiz etrafındaki Gaziantepli yöneticileri 'Aman abartmadan sevinin. Sakin olun' diyerek uyarmıştır.

Soruyoruz; Fenerbahçe'ye; gittiği hangi deplasmanda Kamil Ocak'ta bizim verdiğimiz yer kadar yer verilmiştir? Hangi deplasmanları Gaziantep kadar olaysız ve iyi ağırlanarak geçmiştir? Gaziantep bu ligin fair-play şampiyonudur. Yaşanan bu olayda Aziz Yıldırım'ın tavrını ve sözlerini doğru bulmuyoruz, yakışıksız buluyoruz. Sayın Valimize sahip çıkıyoruz. Her sözünü ve hareketini onaylıyor, benimsiyoruz. Gördüğü misafirperverliği, yenilginin üzüntüsü ile her gelişinde suiistimal eden Aziz Yıldırım'ı kınıyoruz. Bu kendisinin Gaziantep'e, Gazianteplilere ve Gaziantepspor'a yaptığı ne ilk, ne de son saygısızlıktır. Fenerbahçe gibi dev bir camiayı temsil ettiği ve misafir olduğu için gördüğü konukseverliği ve hoşgörüyü her gelişinde suiistimal eden Aziz Yıldırım'ı, kendilerini iyi temsil edemediğini düşündüğümüz Fenerbahçe taraftarına, Türk spor kamuoyuna ve Gaziantepspor camiasına şikayet ediyoruz.''

BİZE ULAŞIN