Steaua'nun müthiş jesti

Steaua Bükreşli futbolcular maç sonrası Fenerbahçe soyunma odasının önüne iki sıra halinde dizilip kendilerini mağlup eden rakiplerini alkışladı

Fenerbahçe'nin, Steaua Bükreş maçı sonrası futbol dünyasında az rastlanır bir olay yaşandı. Daha önce Avrupa'da şampiyon olan kulüplerin sahaya çıkarken rakipleri tarafından alkışlandığı görülmüştü. Ancak Steaua Bükreşli futbolcular dün bir adım daha ileri giderek maçın ardından kendilerini yenen Fenerbahçeli futbolcuları soyunma odasına girerken alkışladı. Sarı-lacivertli ekibin soyunma odasının kapısına iki sıra halinde dizilen Steaua'lu oyuncular, tüm takımı içeri girerken alkışlayıp tebrik etti. Fenerbahçe'nin hocası Daum, daha önce rakip seyircilerin alkışına şahit olduğunu belirterek, "Ancak bugün rakip takımın oyuncuları bizim oyuncuları bekledi ve alkışladı. Gerçekten centilmence bir hareket, teşekkür ediyorum" dedi. Daum, "Sonuç ne olursa olsun siz de Kadıköy'de Galatasaraylı futbolcuları alkışlar mısınız" sorusu üzerine, "Umarım Türkiye'de de böyle görüntüler olur, ama henüz hazır mıyız bilmiyorum. Umarım ileride olur. Bu tür şeyleri düşünmek ve konuşmak lazım" yanıtını verdi. Daum maçla ilgili olarak ise, "Gaziantep'ten sonra galip gelen takımım gücünü gösterdi. Sakat oyuncularımızı kazanarak derbsiye hazırlanmalıyız" yorumunu yaptı. Galatasaray'ı Kadıköy'de alkışlamakla ilgili sorunun yöneltildiği Roberto Carlos ise bu konuda rahat davrandı. Carlos, "Derbide alkışlamamıza gerek yok. Çünkü biz kazanacağız" dedi.

GALATASARAY - DİNAMO BÜKREŞ MAÇINDAN KARELER

FENERBAHÇE - STEAUA MAÇINDAN KARELER


BÜKREŞ'TE FENER ALAYI
Fenerbahçeli futbolcular maç sonu galibiyeti tribünlere giderek taraftarla birlikte kutladılar. Bükreş deplasmanında takımını yalnız bırakmayan sarılacivertliler, maç boyu desteklerini sürdürdüler.

BİZE ULAŞIN