"Ders çıkartıp yolumuza devam edeceğiz"

Eskişehirspor Asbaşkanı Gültekin Güvensoy, Beşiktaş yenilgisinden ders çıkarıp yollarına devam edeceklerini söyledi.

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 25.10.2009 12:16 ABONE OL
Güvensoy, Eskişehirspor'un seyircisi önünde iyi oynamasına rağmen Beşiktaş'a yenildiğini belirterek, eksik ve sakat oyuncularının çok olmasının kendilerini zor durumda bıraktığını kaydetti.

Eskişehirspor'un üstün oynadığı bir karşılaşmadan yenilgiyle ayrılmasının kendilerini ve camiayı üzdüğünü ifade eden Güvensoy, şöyle konuştu:

''Eskişehirspor'u her maçta olduğu gibi bu karşılaşmada da 90 dakika boyunca hiç susmadan görsel şovlarla destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Beşiktaş yenilgisinden ders çıkarıp yolumuza devam edeceğiz. Zorlu yolda bazen hata yapabilirsiniz. Takım oyuncularımızın ve teknik heyetimizin karşılaşma sırasında gösterdikleri üstün performans galip gelmemize yetmedi. Kasımpaşa karşılamasını kazanmak için çalışmalara ara vermeden başladık.''

''HEDEFİMİZ ÇİFTTE GALİBİYET YAŞAMAK''

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan da Beşiktaş karşılamasının geride kaldığını belirterek, hedeflerinin, Türkiye Kupası'nda eşleştikleri Yalovaspor ve arkasından hafta sonu oynayacakları Kasımpaşa maçlarını kazanmak olduğunu kaydetti.

Beşiktaş karşılaşmasında Youla, Ümit Karan, Rağıp ve Serdar Özbayraktar gibi oyuncuların forma giyemediğini anlatan Zeydan, şöyle konuştu:

''Karşılaşmada iyi oynayan taraf bizdik, ancak şansız bir gol ile bu maçı kaybettik. Amacımız ve hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Beşiktaş maçını geride bıraktık. Artık önümüzdeki oynayacağımız karşılaşmalara konsantre olmamız gerekiyor.''

Zeydan, Beşiktaş karşılamasını yöneten hakem Tolga Özkalfa'nın oyunun ikinci yarısında yaptığı hataların kabul edilemez olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU