Merceğe takılanlar

ALEX: Bu oyuncu için söylenecek fazla bir şey yok. Yine sonucu tayin eden isimdi. Fenerbahçe takımı için gerçekten çok büyük bir güç. Yıllardır attığı goller ve yaptığı asistleri düşündüğümüzde hala tartışma konusu yapanları anlamakta zorluk çekiyorum. Yokluğunda önemli sorunlar çıktığı bir gerçek.

ELANO: Gerçekten tam bir hayal kırıklığı... Şu anki görüntüsüyle Galatasaray takımında oynayabilecek yeterliliği yok. Oyundan çıktığı ana kadar takımı adına yaptığı olumlu hiçbir hareket yoktu. Rijkaard, kendisine bu kadar süre nasıl tahammül etti, anlaşılır gibi değil.

VOLKAN: Kendisine bu maçta çok fazla iş düşmedi. Ancak Galatasaray'ın attığı golde topu sektirmesi onun adına olumsuz sir puandı.

LEO FRANCO: Böylesi büyük bir maçta iki çok önemli hata yaptı. Fenerbahçe'nin kazandığı penaltıda hatası çok büyüktü. İlk yarıda da yaptığı hata sonucunda Alex pozisyondan yararlanamadı.

LUGANO-BILICA: Fenerbahçe'nin savunması için çok önemli bir isim. İlk yarıda iki kritik hamle yaptı ve direkten dönen bir kafa topu var. Bilica da sezon başı eleştiriler almasına rağmen haftalar ilerledikçe kalitesini gösteriyor. Dün de Lugano ile Bilica, hatasız bir maça imzalarını attılar.

GÖKHAN ZAN-SERVET: Her iki oyuncu da büyük form düşüklüğü var. Colin Kazım'la oyundan çıktığı süreye kadar resmen baş edemediler. Aralarındaki uyumsuzluk yüzünden Fenerbahçe'ye her iki yarıda da gol pozisyonları verdiler.

MEHMET-GÖKHAN: Sağ kenarda gerek savunma gerekse hücumda iyi bir ikili oluşturdular. Gökhan Gönül hücum girişimlerinde etkili olurken, Mehmet de atılan üçüncü golde pay sahibiydi

HAKAN-ARDA: Kelimenin tam anlamıyla büyük bir hayal kırıklığı yarattılar. Hakan Balta savunma görevlerinde büyük hatalar yaptı. Hücumda zaten yok. Kendisinden çok şey beklenen Arda Turan ise oyundan çıktığı ana kadar sahada hiçbir şekilde yoktu.

R.CARLOS-VEDERSON: Maçtan önce Fenerbahçe'nin en sorunlu bölgesi olarak gösterilen sol kenar bana göre maçın Fenerbahçe adına en verimli bölgesiydi. Carlos, kendisinden çok şey beklenen Keita'yı sahadan sildi. Rakibini psikolojik yönden yıprattı ve de oyundan atılmasına neden oldu. Vederson da atılan golde pay sahibiydi..

SABRİ-KEİTA: Sabri'nin ilk yarıdaki gollük pasından başka etkili atak girişimi yoktu. Keita ise ilk yarıda saman alevi gibi birkaç pozisyonda parladı. Sonrasında ise oyundan tamamen düştü. Ve gördüğü kırmızı karta takımını eksik bıraktı.

CRISTIAN-EMRE: Fenerbahçe'nin orta sahasını maç süresince çok iyi kontrol ettiler. Cristian, oyunun sadece savunma bölümünde vardı. Emre ise hücum organizasyonlarında da oldukça etkili bir görüntü çizdi.

MUSTAFA-AYHAN: Her iki oyuncu da topla buluştuğunda geriye ve yana oynama yanlışı içerisinde göründü. Tempoyu artırmaları gerekirken bu görüntüleri rakibin savunmada toparlanmasına yol açtı.

KAZIM: Bana göre maçın en iyi oyuncusuydu. Geriden atılan her topu kovalamanın yanında aldığı her topta vücudunu çok iyi kullandı. Ve Fenerbahçe'nin önde çoğalmasını sağlayan isimdi.

NONDA: Baros'un sakatlanmasından sonra sahaya girdi. Orta sahadan ve kenarlardan gerekli pasları alamadığı için Bilica ve Lugano'nun arasında kayboldu.

BİZE ULAŞIN