Yumurta ve pet şişe yağmuru

Fenerbahçe'ye 3-1 mağlup olan Galatasaray kafilesine Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Galatasaraylı taraftarlar tepki gösterdi. Florya'da otomobilleriyle tur atıp, sevinç gösterisinde bulunan Fenerlilere de tepki gösteren Galatasaraylı taraftarlar, Sarı-Lacivertlilerin araçlarını yumurta ve pet şişe yağmuruna tuttu. Olay yerinden hızla uzaklaşan Fenerbahçeliler linç edilmekten son anda kurtuldu.

Sarı-Kırmızılı takımın Fenerbahçe'ye yenilmesinin ardından yüzlerce fanatik Galatasaraylı, Florya'daki Metin Oktay Tesisleri'ne akın etti.

Taraftarlardan bazıları sloganlarla takımlarına sahip çıkarken, bazıları ise futbolculara tepki gösterdi. Futbolcuları "yüreklerini koyarak oynamamakla" suçlayan fanatik taraftarlar, Sarı-Kırmızılı takımın renklerine aşık olduklarını; Galatasaray'ı asla yalnız bırakmayacağını söylediler.

Yönetimi takımı motive etmemekle suçlayan Serkan Aslan, "Galatasaray'ın şampiyon olacağına inanıyoruz; ancak takımda ruh yok. Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım takımını sürekli motive ediyor. Bizim yönetimimiz ise futbolcularla hiç ilgili değil." dedi.

Fenerbahçe maçlarının ayrı bir önemi olduğunu ifade eden Aslan, "Arda Turan başka hiçbir maçta oynamasın. Ancak bu maçta oynasın. Yeter artık! Ne şampiyonluk ne de kupa istiyoruz. 9 senedir Fener'i yenemedik. Artık bu hasret bitsin." diye konuştu.

Galatasaray Futbol Takımı'nın Florya'ya gelişleri sırasında ise taraftarlar, takımlarına tepki gösterdi.
Futbolcuları iyi mücadele etmemekle suçlayan taraftarlar, otobüsün içindeki futbolculara küfür etti. Tepkiler üzerine Galatasaray kafilesini taşıyan otobüse eşlik eden Çevik Kuvvet polisi, otobüsü çembere aldı.

Sarı-Kırmızılı takım, Çevik Kuvvet polisi eşliğinde güçlükle Metin Oktay Tesisleri'ne giriş yapabildi. Futbolcuların tesislere girmesinin ardından da tezahüratlar durmadı. Galatasaray takımı kaptanı Arda Turan'ı tesislerin önüne çağıran taraftarların daveti ise, futbolcuların gelmemesi üzerine boş kaldı.
Bu sırada Fenerbahçe'nin galibiyetini Florya'da otomobilleriyle tur atarak kutlayan Fenerbahçeli taraftarlarının araçları, Galatasaray taraftarlarının yumurta ve pet şişe yağmuruna tutuldu. Olay sonrası araçları zarar gören Fenerbahçeli taraftarlar, hızla uzaklaşarak linç olmaktan son anda kurtuldu.

BİZE ULAŞIN