Oynanmazdı

Yardımcısı Tarık Ongun'un başının yarılmasına rağmen derbiyi oynatan Bünyamin Gezer hata mı yaptı? SABAHSPOR, eski hakemlere sordu:

Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde bir derbi daha geride kaldı ancak maçın hakemi Bünyamin Gezer'in 90 dakika boyunca verdiği kararlardan daha çok santra düdüğü öncesi aldığı karar futbol kamuoyunda tartışılıyor. Cristian ve Arda arasında yaşanan tartışmaya müdahale etmek isteyen yardımcı hakem Tarık Ongun'un tribünlerden atılan bir yabancı maddeyle yaralanmasına rağmen Gezer'in maçı oynatması, hakem dünyasında büyük tepki topladı. Kafası kanlar içinde kalan Tarık Ongun'a soyunma odasında dikiş atıldığı anlarda Merkez Hakem Komitesi Başkanı Oğuz Sarvan ile görüşen Gezer'in "Maçı oynat" talimatı aldığı öğrenilirken, eski hakemlerden Bülent Yavuz, Metin Tokat ve Serdar Tatlı maçı kesinlikle tatil edeceklerini belirtti.

ÜÇ FARKLI GÖRÜŞ
Arzuman, Gezer'in iptal kararı alması halinde MHK tarafından savunulmayacağını iddia ederken, Ali Aydın, yaralanan hakemin maça devam etmek istememesi halinde Gezer'in maçı iptal edebileceğini belirtti.

GEZER SARVAN'I ARADI MI?
Kafası yarılan ve maç öncesi iki dikiş atılan yardımcı hakem Tarık Ongun, maça çıkmak istemeseydi Bünyamin Gezer derbiyi oynatamayacaktı. Ancak MHK Başkanı Oğuz Sarvan'dan "Derbiyi başlat" talimatı aldığı iddia edilen Gezer maçı gecikmeli başlattı. Sarvan ise dün açıklama yaparak, topu Gezer'e attı: "Hakem Bünyamin Gezer inisiyatif kullandı. Biz bir telkinde bulunmadık."

BİZE ULAŞIN