'Alanzinho'yu düşünmüyorum'

Trabzon'da Broos, kulübeye mahkum ettiği Brezilyalı futbolcu için net konuştu: "Bu konuda çok fazla yorum yapma taraftarı değilim. Alanzinho'ya ilk 11'de görev vermeyi düşünmüyorum."

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.10.2009 ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos dün önemli açıklamalar yaptı. Bir basın toplantısı düzenleyen Belçikalı teknik adam, "Oyuncularla ilgili kararları ben veriyorum. Bazı oyuncuların oynatılması yönünde bir dayatma olsa zaten ben burada olmam. Yattara ile ilgili Galatasaray maçı öncesinde bazı kişilerin ve oyuncunun kendisinin 'Oynamaya hazırım' gibi ifadeleri olmuştu. Kayserispor maçı öncesi Yattara ile konuştum. Bir sıkıntısının olmadığını bana söyledi ve ben de oynatmada bir sakınca görmedim" dedi. Broos, Beşiktaş'ı yakın zamanda 2-3 kez izlediğini belirterek, "Yardımcım Metin Diyadin de Beşiktaş'ı izledi. Avrupa Kupası ve lig maçlarında da izleyeceğiz. Beşiktaş maçı öncesi bütün verileri elde edeceğiz. Lig'de en çok izlediğimiz takım Beşiktaş diyebiliriz" şeklinde konuştu.

4.5 MİLYON EURO'YA ALINMIŞTI
Broos, kendisine tepki gösteren Engin ve Yattara için de, "İkisiyle de görüşüyorum. Üstüne basa basa söylüyorum bu iki oyuncu da benim için önemli. Kaybetmeyi göze alamam" yorumunu yaptı. Takımın Brezilyalı oyuncusu Alanzinho hakkındaki görüşlerini de açıklayan Broos, "Alanzinho konusunda çok fazla bir şey söyleme gerekliliği görmüyorum. Alanzinho'yu ilk on birde oynatmayı düşünmüyorum. Oynamayan her oyuncuyu göndermek zorunda kalırsak devre arasında 8-9 oyuncu almak zorunda kalırız" dedi. Alanzinho Trabzon'a 4.5 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU