12. Mavikupa için geri sayım başladı

Heyecanla beklenen 12. Mavikupa Üniversitelerarası Basketbol Şenliği başlıyor!

Mavi Jeans'in, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun desteğiyle 12 yıldır aralıksız düzenlediği Mavikupa Üniversitelerarası Basketbol Şenliği'nin İstanbul etabı, 4 Kasım 2009 Çarşamba günü başlayacak. Eğlenceli şov ve yarışmaların renklendireceği İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki açılış töreninde, gençlerin sevgilisi Teoman sahne alacak.

Üniversiteler arasında yapılan en uzun süreli organizasyon olan Mavikupa'da, bu yıl İstanbul'dan 23, Ankara'dan 8 ve Eskişehir'den 1 üniversitenin takımı şampiyonluk için yarışacak. Turnuvanın Ankara etabı 16-20 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek. 4 Aralık'ta İstanbul'daki final karşılaşmasıyla sona erecek Mavikupa'nın şampiyonu, Türkiye'yi uluslararası bir üniversite organizasyonunda temsil etmeye hak kazanacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Mavi Jeans Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, "Şartlar ne olursa olsun 12 yıldır vazgeçmediğimiz Mavikupa'yı üniversite gençliğiyle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mavikupa üniversitelerimizi dostluk ve rekabetin yanı sıra basketbolun coşkusuyla bir araya getiriyor. Üniversite sporu olarak bilinen basketbolun gençler arasındaki popülerliğine önemli bir katkı sağlayan Mavikupa sayesinde, üniversitelerimizin basketbola daha çok yatırım yaptığını görmek bizim için heyecan verici. Mavikupa'ya hayat veren tüm üniversitelerimize turnuvada başarılar diliyoruz." dedi.

MAVİKUPA AÇILIŞ GÜNÜ PROGRAMI

Tarih : 4 Kasım 2009 Çarşamba
Yer : İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampusu Kapalı Spor Salonu
12:00 : Açılış Töreni ve Yiğit Alıcı Şov
12:30 : İstanbul Teknik Üniversitesi - Sabancı Üniversitesi
14:15 : Teoman Konseri
15:30 : İstanbul Üniversitesi - Bilgi Üniversitesi
17:45 : Fatih Üniversitesi - Boğaziçi Üniversitesi

BİZE ULAŞIN