Yattara kızdı

Trabzon'da Yattara, Türk vatandaşı yapılmadığı için Cumhuriyet Bayramı'nda İstiklal Marşı'nı okuyarak tepkisini ortaya koydu. Hugo Broos, Gineli yıldıza, "Aramızda bir sorun yok" dedi

Kayseri maçında oyundan alınmalarının ardından taraftar tepkisiyle karşılaşmaları üzerine moralleri bozulan İbrahima Yattara ve Engin Baytar ile görüşme yapan Trabzon Teknik Direktörü Broos, iki oyuncunun da gönlünü aldı. Beşiktaş maçına kadar oyuncularıyla tek tek görüşecek olan deneyimli teknik adam önceliğini ise Yattara ve Baytar'a verdi. Broos'un, Yattara ile yaptığı görüşmede, Kayserispor maçında yapılan değişikliğin taktiksel bir tercih olduğunu hatırlatarak, "Sana güvenmemem gibi bir durum söz konusu değil. Böyle olsaydı ilk 11'de sahaya sürmezdim" diyerek oyuncunun gönlünü aldığı belirtildi.

5 YIL GEÇMESİ LAZIM
Bu arada Yattara, yaklaşık 1.5 yıl önce başvurduğu Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin uzatılmasına İstiklal Marşı'nı seslendirerek tepki gösterdi. Gineli oyuncu antrenman öncesi Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türk bayraklarıyla poz verilmesi sırasında da, İstiklal Marşı'nı okuyarak yetkililere ikinci kez mesaj gönderdi. İstiklal Marşı'nın ilk mısrasını eksiksiz okuyan Yattara, takımdan ayrılmasının gündemde olduğu dönemde vatandaşlığa geçiş işlemlerini dondurmuş, ancak sonra yeniden başlatma kararı almıştı.


BİZE ULAŞIN