Galatasaray'ı Rijkaard faktörü taşıyor

Cuma 06.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009 14:33
ABONE OL
Galatasaray'ın Avustralyalı futbolcu Harry Kewell, UEFA'nın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada Hollandalı teknik adama övgüler yagdırdı.

UEFA.com'da başarıda teknik direktör Frank Rijkaard'ın önemli pay sahibi olduğunu söyleyen Kewell, "Galatasaray'ı Rijkaard faktörü taşıyor." dedi.

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Bükreş'i deplasmanda 3-0 yendiği maçta bir gol atan Kewell, maçla ilgili UEFA.com'a konuştu. Bu sezonki formuyla da dikkat çeken Avustralyalı oyuncu üst düzey formunun ve iyi yöndeki değişimin nedeni olarak da takımın Hollandalı Teknik Direktörü Frank Rijkaard'ı gösterdi.

"İyi oyuncularla oynamak güzel bir şey." şeklinde konuşan Kewell, "Çok çalışıyorlar ve kendilerini geliştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Çok iyi bir teknik direktörümüz var. Futbolcular ondan çok şey öğreniyorlar. Bu takımdan sadece iyi şeyler beklenir." ifadelerini kullandı.

Rijkaard'ın kendisine güven verdiğini de belirten Kewell, "Kendinizi sürekli kanıtlamak zorundasınız ve o sizin ayaklarınızın üzerinde durmanızı sağlıyor. Gevşediğinizde de bunu size söylüyor, fakat bunu çok iyi bir yöntemle size anlatıyor." dedi.