Tenise ilk kadın başkan adayı

Cuma 06.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009 17:25
ABONE OL
15 Kasım 2009 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapacak olan Türkiye Tenis Federasyonu başkanlığı için adaylığını açıklayan Ayda Uluç, kendisini ve stratejik yaklaşımlarını ve yönetim kurulu kadrosunu paylaştı.


Uzun süredir Türkiye Tenis Federasyonu'nda Uluslararası İlişkiler Sorumlusu olarak görev yapmakta olan ve başkan adaylığını açıklayan Ayda Uluç, ilk hedefinin Türk tenisini dünya platformuna taşımak olduğunu belirtti. Bu hedefine, Türk tenisi büyük bir hızla geliştiğinden, kolayca ulaşabileceğinin altını çiziyor.

Ayda Uluç'un projeleri arasında, alt yapı çalışmaları, turnuva sayılarını artırmak (ulusal ve uluslararası), okullarda tenis projeleri geliştirmek, antrenör kursları düzenlemek, kulüplere destek vermek, junior turnuva sayılarının artırılması, uluslararası turnuva organizasyonlarını Türkiye'ye çekmek, ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak, aktif oyuncu sayılarını arttırmak, senior tenisini tekrar yapılandırmak ve tenisi tabana yaymak yer alıyor.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Adayı Ayda Uluç, genç ve dinamik bir yönetim ile yarı profesyonel bir kadroyla daha ileriye dönük, tenis altyapısını geliştireceğini ve başarılı olacağına emin olduğunu belirtiyor.

TTF Başkan Adayı AYDA ULUÇ Yönetim Kurulu Listesi'ni açıkladı!

Türkiye Tenis Federasyonu Başkan adayı ve Avrupa Tenis Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ayda Uluç Yönetim Kurulu kadrosunu açıkladı.

Yönetim Kurulu çalışma arkadaşlarının seçiminde tecrübeli isimler haricinde dinamik ve genç arkadaşlara yer verdiğini söyledi. Tecrübeli YK üyelerinin konulara hakimiyetleri ile gençlerin dinamik ve yaratıcı ruhlarının birleşmesinin iyi bir karışım olduğunu savunan Uluç, Yönetim Kurulu kadrosunu yaparken Türkiye genelini kucaklayacak ve bölgelere hakim olabilecek bir yönetim kurulu oluşturduğunu belirten Uluç, Yılda 4 Yönetim Kurulu Toplantısını yedek üyelere de açarak en üst seviyede yardımlaşma ve paylaşım sağlayacaklarını söyledi.

Ayda Uluç'un, yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer alıyor:

Ali Onkök, Alpaslan Baykal, Ayhan Akgül, Beyazıt Anbar, Cem Tınaz, Cengiz Durmuş, Ergin Civan, Erkan Naibi, Gökhan Dönmez, Henry Hulli, İrfan Ilgazlı, Murat Yıldırım, Osman Tural, Ömer Burhanoğlu