Dev operasyon!

İstanbul Emniyeti, Denizli maçında Demirören aleyhine bağıran taraftarların saldırıya uğramaları üzerine geniş bir operasyon başlattı ve dün 14 kişinin ifadelerini aldı

Cumartesi 07.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 07.11.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta herkes başkan Yıldırım Demirören'in tribünlerde yapacağı temizliği beklerken, İstanbul Emniyeti dün harekete geçti. Dün sabah şafak vakti gerçekleştirilen operasyonla 14 siyah-beyazlı taraftar emniyete getirildi. Denizlispor maçında başkan Demirören ve yönetimi aleyhine yapılan tezahürat sonrası tribünün 9 yerinde kavgalar yaşanmış, özellikle numaralı ve kapalıda birçok kombine kart sahibi ile taraftar başkan aleyhine bağırdıkları için dayak yemişlerdi. Dayak olayından sonra İstanbul Emniyeti'nin başlattığı inceleme çerçevesinde bu olaylara karıştığı iddia edilen bazı kişiler hakkında düğmeye basan İstanbul Emniyeti, bu kişilerin ifadelerini aldı. Bireysel şikayet olmadığı için akşama doğru serbest bırakılan kişiler hakkında 5149 sayılı sporda şiddet yasası uyarınca işlem yapılabileceği ve en fazla 2 bin TL ve 6 ay statlara girememe cezası verilebileceği öğrenildi.

KÜFÜR TAKİBİ SÜRÜYOR
İstanbul Emniyeti'nin Denizlispor maçıyla ilgili çalışmalarının alınan ifadeler çerçevesinde genişleyebileceği ve işleme tutulanların sayısıınn 30'u geçebileceği bildirildi. Emniyet, Şampiyonlar Ligi'ndeki olaylı Wolfsburg maçındaki görüntüleri incelemeyi sürdürüyor. Polisin binlerce taraftarın arasında kişi belirlemekte zorlandığı için küfürü başlatanlara yoğunlaşmaya çalıştığı kaydedildi.