Ronaldo krizi

Pazartesi 09.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009 13:29
ABONE OL
Sağ ayak bileğinden sakatlığı bulunan Cristiano Ronaldo'nun, 2010 Dünya Kupası'na katılmak için Portekiz'in Bosna Hersek ile 14-18 Kasım tarihlerinde oynayacağı ön eleme maçlarının aday kadrosuna çağrılması Real Madrid ile Portekiz Milli takımı arasında polemiğe yol açtı.

Real Madrid kulübü Ronaldo'nun tedavisinin devam ettiğini ve en az 15 gün oynamaması gerektiğini açıklarken, İspanyol kulübünün yönetiminin Ronaldo'ya Portekiz'e gitme izni vermediği belirtildi. İspanyol basınında yer alan haberlerde, Real Madrid kulübünün Portekiz Milli Takımı'nın doktorlarını Madrid'e davet ettikleri de ifade edildi.

Ronaldo'nun Portekiz Milli Takımı'nda oynatılması halinde kariyerini tehlikeye atacağı iddia edilirken, FIFA kurallarının Real Madrid'ten yana olduğu kaydedildi.

Real Madrid kulübünün spor direktörü Jorge Valdano, ''Tamamen tarafsız bir karar. Ronaldo'nun sakatlığıyla ilgili kararı veren Hollandalı doktor oldu. O yüzden Real Madrid'i savunmak için hiçbir çıkarı yok. Doktor raporunu bugün Portekiz Futbol Federasyonu'na göndereceğiz'' açıklamasında bulundu.

Real Madrid Teknik Direktörü Manuel Pellegrini de Ronaldo'nun milli takım kadrosuna alınmasını ''saçmalık'' olarak değerlendirdi. İspanyol basını da özellikle Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Queiroz'u suçlayan ifadeler kullandı.