Kewell'dan övgü

Salı 10.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 10.11.2009 15:57
ABONE OL
Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell, Sarı-kırmızılı kulüp ve taraftarlarla 'çok güzel' bir ilişki içerisinde olduğunu söyleyerek, "Galatasaray taraftarları hayatımda gördüğüm en iyi taraftar" dedi.

Galatasaray'ın Liverpool'dan transfer ettiği Avustralyalı yıldız futbolcu Harry Kewell, Avustralya Haber Ajansı'na (AAP) verdiği röportajda, Sarı-kırmızılı takıma ve taraftarlarına övgüler yağdırdı.

Taraftarların Türkiye'de kendisini çok sevdiğini belirten Kewell bunun temel nedeninin ise işini profesyonelce yapmaktan kaynaklandığını söyledi. 'Oz Büyücüsü' lakaplı Kewell, fizyoterapisti Les Gellis'le birlikte İstanbul'da yaşadığını ve Gellis'in kendisine ailesinden uzak kaldığı ve sakatlandığı dönemlerde çok fayda sağladığını da belirtti.

Kewell, İstanbul'un Türkiye'nin en iyi şehirlerinden birisi olduğunu ifade ederken, Türk kültürünü tanımaya çalıştığını ifade etti. Galatasaray macerasını ve Türkiye'deki yaşantısını 'sadece bir seyahat' diyerek nitelendiren Kewell, en çok ailesini özlediği zamanlarda sıkıntı yaşadığını belirtti.

Galatasaraylı taraftarlarla ilgili konuşan Kewell, "Arkadaşlarım maçımı izlemeye geldiklerinde onlara sadece taraftarlara bakmalarını söylüyorum. Çünkü muhteşemler. Sürekli şarkı söylüyorlar, dans ediyorlar ve eğleniyorlar. Ayrıca birbirleriyle bu kadar iyi iletişim kurmaları da inanılmaz. Bugüne kadar gördüğüm en mükemmel taraftarlar. Galatasaray taraftarlarına benzer taraftarlar Güney Amerika'da Brezilya'da, Arjantin'de bulunur" dedi. Kewell, işini profesyonelce yaptığını ve bu nedenle taraftarlar tarafından çok sevildiğini aksini yapması halinde ise saygı görmeyeceğini belirtti