Polat: Galatasaray Türkiye'dir

Salı 10.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 10.11.2009 12:08
ABONE OL
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, "Galatasaray Türkiye'yi kucaklayan bir düşünce yapısıdır" dedi.
Turkcell Süper Lig'in 12. haftasında deplasmanda oynanılan Diyarbakırspor maçının ardından dönüş yolunda Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Diyarbakır'da kendilerine gösterilen ilgi ve misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Adnan Polat, Diyarbakırsporlu yöneticilerin kendilerini çok iyi karşıladıklarını ve ağırladıklarını belirterek, "Öncelikle Diyarbakırspor'un Sayın Başkanına ve Yönetim Kurulu'na teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizi uçaktan aldılar, tekrar uçağa bırakana kadar da bir dakika yalnız bırakmadıkları gibi çok ilgilendiler. Diyarbakır'da çok yürüdük, halkın arasına girdik. Diyarbakır halkı da bize çok büyük sevgi ve ilgi gösterdi. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Maçta tribünde olan insanlardan da hep sevgi, samimiyet ve saygı gördük. Biz de saygılarımızı onlara iletiyoruz, teşekkür ediyoruz. Diyarbakır bu ülkenin en kıymetli topraklarından bir tanesi. Oradaki insanların hepsi bizim insanlarımız. Onları kucaklamamız lazım. Görüyorum ki biz onları kucakladığımızda, onlar bizi daha fazla kucaklıyor. Biz de sabırsızlıkla Diyarbakırspor'un İstanbul'a gelmesini ve onları memnuniyetle ağırlamayı bekliyoruz" dedi.

Polat daha önce söylediği "Galatasaray Türkiye'dir" sözüyle ilgili olarak ise, "Galatasaray Türkiye'dir" lafının arkasında bir çok sebep var. Biz, Türkiye'nin hangi vilayetine gidersek gidelim, orada bütün kulüp başkanları, yöneticileri, taraftarlar ve halk, Galatasaray'a çok büyük bir sevgi ve ilgiyle yaklaşıyor. Galatasaray'ın bütünleştirici ve birleştirici bir unsur olduğunu düşünüyorum. Türkiye'yi kucaklayan bir düşünce yapısı olduğunu düşünüyorum. 'Galatasaray Türkiye'dir' dememdeki nedenlerden bir
tanesi de bu. Dolayısıyla Diyarbakır'da da aynı olayı yaşadık. Trabzon'a da, başka bir şehre gitsek aynı şey oluyor. Tabi Diyarbakır'ın özel bir durumu var. Özellikle de hafta başında Çetin Başkan'ım yaptığı açıklamadan çok ciddi şekilde üzülmüş, etkilenmiş. Bölgenin de hassasiyeti ortada. Bütün bu hassasiyete rağmen Galatasaray, hem kulüp tarafından, hem halk tarafından öyle bir karşılandı ki. Yani burada halkın, kulüp başkanının, taraftarın bizi kucaklaması kadar Galatasaray kulübünün de bu durumda etkisinin olduğunu düşünüyorum. Onun için 'Galatasaray Türkiye'dir' diyorum" diye konuştu.
Diyarbakır'a çok kez gittiğini ve oradaki insanların hangi şartlarda yaşadıklarını bildiğini ifade eden Polat, "Ben bu bölgeleri çok gezdim, biliyorum, tanıdık yerler. Belki Diyarbakır'a 50 sefere yakın gelmişimdir. Bugün gittiğimiz o fakir evleri, sokaklar da daha önceden bildiğim yerler. Benim oradaki amacım, oradaki insanların hangi şartlarda var olma savaşı verdiğini bütün Türkiye'nin görmesi için çaba sarf etmekti. Oradaki insanların unutulmaması içindi. Gittiğimiz yerlerde Galatasaray'ın büyüklüğünden dolayı bize gösterilen bir sevgi var. Bu sevgi de bizi mutlu ediyor" dedi.