"5 aydır maaşımı almıyorum"

Çarşamba 11.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009 20:34
ABONE OL
Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ekonomik anlamda kendisi için bir takım yakıştırmalar yapıldığını belirterek, ''Bu sene ile ilgili peşinatımı almadım ve 5 aydır da maaşımı almıyorum'' dedi.

Sarayköy Tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada yönetimden kimseyle görüşmediğinin altını çizen Karaman, ''Sadece Karşıyaka maçından sonra yöneticilerden Nadir Koç beyefendi geldi. Biraz sohbet ettik ve çok beyefendi bir adam. Bendeki beden dili çok olumlu ve pozitifti. Kendisine çok teşekkür ediyorum, çok delikanlı adammış. Bizde çok iyi bir izlenim bıraktı. Onun haricinde hiç kimseyle henüz görüşmedik. Bugün tesislerde Ender Yurtgüven ile biraz konuştuk. Onun haricindeki gelişmeleri merakla ben de bekliyorum'' diye konuştu.

Kasımpaşa maçından sonra futbolculara antrenman saatini çarşamba günü saat 11.30 olarak bildirdiklerini, tesislerdeki panolara da bu duyuruyu astıklarını kaydeden tecrübeli teknik adam konuşmasına şöyle devam etti:
''Bugün tesislere geldiğimizde bizimle birlikte çalışan doktor, masörler ve malzemecilerin kapısı kapalıydı. Sadece teknik ekip buradaydı. Sahaya çıktık. Tesislerde kalan bazı futbolcu arkadaşlarımız var, onlar çıkmadı ama 7-8 oyuncu antrenmana geldi. Sahayı dolaştılar ama üstlerini değiştiremediler ve geri döndüler. Antrenmanın oyunculara akşam saat 18.00 olarak tebliğ edildiğini duyduk. Bu ara ben ve ekibim odada otururken zaman zaman oyuncular geldi ve sohbet ettik. Biz beklerken akşam saatinde gerçekleştirilecek antrenmanın da iptal edildiğini öğrendik. Dolayısıyla benim de biraz işlerim vardı ve geldim. Olay bundan ibaret.''

''KENDİMİ KULÜBÜN BİR PARÇASI OLARAK GÖRÜYORUM''


Ekibiyle birlikte geçen sene Ankaragücü'nü bitime 9 hafta kala kümede tuttuğunu vurgulayan Hikmet Karaman, ''Galatasaray'ı 3-0 yendiğimiz maç hakkında bir gazeteci arkadaş bizi çok derinden vuran bir haber yapmış. Ben Ankaragücü'ne 3. defa geldim ve kendimi bu kulübün bir parçası olarak görüyorum. Ankaragücü taraftarı ve camiası da çok iyi biliyor. Her türlü koşula rağmen görevimize devam ettik'' dedi.
Ekonomik anlamda kendisi için bir takım yakıştırmalar yapıldığını ifade eden Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu sene ile ilgili peşinatımı almadım ve 5 aydır da maaşımı almıyorum. Ben ve ekibim ağzımızı açıp bir şey demedik. Bu takımın sezona başlangıcı farklıydı ve kadromuzu koruyamamıştık. Ekonomik olarak sıkıntı çekiyorduk. Genel kongreden sonra yeni yönetim geldi ve tam kendimizi düzeltelim derken ki, o ara bir Gaziantep deplasmanında aldığımız galibiyet ve Galatasaray galibiyeti. Daha sonra çok büyük bir oyuncu topluluğu aramıza katıldı. Arkadaşlar bu boyacı küpü değil ki, sokup çıkardığında kırmızı olsun. Bu süreç isteyen bir olay.''

''BU OLAYIN TÜRKİYE'DE BİR DEVRİMİN BAŞLANGICI OLMASI GEREKİYOR''

Avrupa Şampiyonlar Ligi mücadelelerinde üst düzey hocalarla çok sohbet ettiğini söyleyen Hikmet Karaman, ''Bu olayın Türkiye'de bir devrimin başlangıcı olması gerekiyor. Ben isterdim ki yarın buraya futbol federasyonundan bir gözlemcinin gelip tüm bu olayları izlemesini. Yeni bir yönetimin gelip bizi görevden almaları normaldir. Ama bu derece olmamalı. Bunun Türkiye'de bir devrim olduğuna inanıyorum. Bu ülkede demokrasi olduğuna inanıyorum. Bu ülkede yasaların olduğuna inanıyorum. Adalet olduğuna inanıyorum'' dedi.

Bir ekibinin olduğunu kaydeden Karaman, ''Bizim analarımız, babalarımız, çocuklarımız ve karılarımız var. Onların da var ki Ahmet başkanın doğum gününü beraber kutladık. Çok güzel bir kutlamaydı ve annesi ağlıyordu. Çok üzülmüş ve duygulanmıştım. Acaba benim annemin şu anda ne yaptığı biliniyor mu? Bu kadar yeter'' diyerek sözlerini tamamladı.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamanın sonunda duygulandığı gözlenen Hikmet Karaman, konuşmasının ardından tesislere geri döndü.