Bomba-Bitirici-Uzman

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, öğrencilerini değerlendirdi. Baros'un "Patlayıcı" özelliğini, Nonda'nın da golcülüğünü öne çıkardı; Kewell'ın ise çok yönlülüğünü övdü

Çarşamba 11.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009
ABONE OL
Sivasspor ve Diyarbakırspor maçlarında aldığı galibiyetlerle lider Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını üçe indiren G.Saray'da teknik direktör Frank Rijkaard, lige verilen arada dinlenme fırsatı bulacaklarını ve bu dönemin enerjilerini yine üst seviyeye çıkarmaları açısından önemli olduğunu ifade etti. GS TV'nin sorularını cevaplayan Hollandalı teknik adam, Sivasspor maçında yüksek performansları sonrasında Diyarbakırspor maçında da aynı kadroyu sahaya sürdüğünü ve işler yolunda gittiği sürece rotasyona ihtiyacı olmadığını belirtti. Futbolcuların performansını da değerlendiren Rijkaard şöyle konuştu: Harry Kewell: Sol kanatta büyük bir uzman ama gerektiğinde forvette de oynayabilir. Sol tarafta oynadığı zaman herkes biliyor ki, Kewell topu aldığı zaman takım için olumlu işler yapacak ve çok güzel bir orta gelecek. Ama forvette de oynayabilir, Avustralya Milli Takımı'nda da o mevkide görev yaptı ve Neeskens ile çalıştı.

MEHMET TOPAL BASİT OYNAMALI

Sabri: Kanadında harika işler yapıyor. 90 dakika ileri geri çalışıyor. Sabri'nin ortaları için özel çalışmalar yapıyoruz. Diyarbakır'da gördük, defans kalabalığı arasında çok iyi pozisyon aldı ve kendini unutturdu. Linderoth: takımımız için çok önemli bir futbolcu. Ön liberoda ve orta sahanın sağında oynayabilen bir futbolcu. Topu saklayabilen ve çok iyi top yapabilen bir futbolcu. Önemli bir sakatlıktan sonra her gün iyiye gitmesi beni sevindiriyor. Barış: Gördüğü kırmızı kartın kesinlikle diğerleriyle karıştırılmaması lazım. Çünkü biraz şanssızlık yaşadı. İkinci sarı kart pozisyonunda refleks olarak elini kaldırdı ve topa vurdu. Mehmet Topal: Oynadığı pozisyon çok önemli. En arkada oynayan, ön liberomuz. Birçok atak ondan başlıyor. Çok fazla risk almaması gereken bir pozisyon, basit oynaması gerekiyor. Boş alan bulduğu zaman oyunun yönünü çok iyi değiştiriyor. Milan Baros: Patlayıcı özellikleri daha fazla olan, savunmanın arkasına koşular yapan ve topla yerden oynamayı seven bir futbolcu. Aramıza dönünce daha güçleneceğiz. Nonda: Mükemmel bir bitirici, özellikle topu saklaması, arkadaşlarını rahatlatması onun, oyunu yönlendirebilmesi bizin için çok önemli. D.Bakır'da istediklerimi yaptı.