Mansimov aşkı!

Demirören, kendisine destek veren Mansimov'a "Birlikte yürüyelim" dedi. Ünlü işadamının, "Ben yönetime girmem. Ama listene yardımcım Alaattin Aykaç'ı almanı isterim" dediği öğrenildi

Çarşamba 11.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta loca kavgasıyla başlayan başkan Yıldırım Demirören ile Azeri işadamı Mubariz Mansimov arasındaki ilişki aşka dönüştü. Geçtiğimiz yıl Beşiktaş çifte kupa kazandıktan sonra takıma 500 bin dolar prim veren Mansimov'a Ocak ayındaki kongre öncesi başkan Demirören, "Birlikte yürüyelim" dedi. İstanbul'da kaybedilen Wolfsburg maçının devre arasında kendi locasından yakın dostu İhsan Kalkavan ile birlikte Demirören'in çağrısı üzerine protokole geçen Mansimov, 80. dakikadan sonra yapılan küfürlerin ardından sinirlenen Demirören'e destek olmuştu. Mansimov'un küfür olayından sonra destek verdiği başkana maçtan sonra, "Sen moralini bozma. Gerekli desteği veririz. Bunlara aldırma" dediği ortaya çıktı. Mansimov'un bu yaklaşımından dolayı mutlu olan Demirören'in işadamına "Birlikte yürüyelim" teklifini ilettiği öğrenildi.

BAŞKAN AYKAÇ'I AL LİSTEYE

Mansimov'un bu yaklaşıma yanıtı ise şöyle oldu: "Benim listede yer almam mümkün değil. Yardımcım Alaattin Aykaç'ı al. Maddi manevi desteklerim, sen rahat ol." Demirören'in loca kavgasıyla başlayan bu sıcak ilişkiden memnun olduğu ve Mansimov'un desteğini almak için yoğun bir abluka hareketi içerisinde olduğu kaydedildi. Mübariz Mansimov'a Murat Aksu'nun da yöneticilik teklif etmeyi düşündüğü biliniyor.