Ankaragücü'nün acı günü...

Ankaragücü Kulübü'nün ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) üyelerinden Veli Necdet Arığ hayatını kaybetti.

Cumartesi 14.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009 13:42
ABONE OL
Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden (TSYD) yapılan açıklamada, uzun süredir rahatsızlığı bulunan Veli Necdet Arığ'ın bu sabah vefat ettiği bildirildi.Merhumun cenazesinin yarın Karşıyaka Camii'nde öğleyin kılınacak cenaze namazını müteakip toprağa verileceği ifade edildi.

VELİ NECDET ARIĞ KİMDİR?

19 Kasım 1923 yılında Bursa'da dünyaya gelen Veli Necdet Arığ, Devlet Demir Yolları'ndan emekli oldu. Futbol hakemliği ve hakem hocalığı yapan Arığ, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin de üyesiydi. Tarih araştırmalarıyla da tanınan Veli Necdet Arığ, biri Ankaragücü tarihi ile ilgili, diğeri ''Güreş ve Atatürk'' isimli iki kitabın yazarıydı. 2 çocuk babası olan Arığ, son olarak Ankaragücü tarihiyle ilgili ikinci kitabının hazırlığı içindeydi.

GÖKÇEK: VELİ NECDET ARIĞ GİBİ BİR ÇINARIMIZI KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ


Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, sarı-lacivertli kulübün kongre üyesi Veli Necdet Arığ'ın vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Ahmet Gökçek, yayınladığı başsağlığı mesajında, Veli Necdet Arığ'ın, 100 yıllık ulu çınar Ankaragücü'nün temel taşı ve hafızası olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

''Türk sporu ve başkent sporunun en eski ve köklü ismi, hakem hocası, spor yazarı ve Ankaragücü'müzün tarihini yaşayan, yazan değerli büyüğümüz Veli Necdet Arığ'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve Ankaragücü camiasına başsağlığı diliyorum.

Değerli büyüğümüz için son görevimizi yerine getirmek üzere, yarın Karşıyaka Mezarlığı'na tüm Ankaragücü camiasına bekliyoruz.''