Beşiktaş'ın borcu 181 milyon

Pazar 15.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 15.11.2009 15:22
ABONE OL
Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı yapıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yurt dışında olduğu için Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıya katılmadı. Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ertuğrul Kumcuoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz ve Divan Kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıda ilk olarak Karadeniz söz aldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e yapılan küfürlü saldırılara değinen Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, ''Beşiktaş Kulübü başkanlık makamının uğramış olduğu bu saldırı hepimizi üzmüştür. Bu makam, hepimiz tarafından korunması gereken bir makamdır. Burada Ahmet, Mehmet oturmuş önemli değildir'' dedi.

''Beşiktaş başkanlık makamına hepimiz saygı göstermeli ve korumalıyız'' diyen Karadeniz, ''Aklı başında Beşiktaşlılar'ın hepsi bu konuya sahip çıkmışlardır ve olayı kınamışlardır. Bundan sonra inşallah bu gibi olaylar meydana gelmez'' diye konuştu.

Yalçın Karadeniz, Ocak 2010 tarihinde yapılacak kongreye de değinerek, ''Önümüzdeki seçim için 3 değerli başkan adayı olduğu görülüyor. Ne kadar çok aday olursa o kadar iyi olur. Başkan adaylarının Beşiktaşlılık duruşuna yakışır şekilde mücadelelerini ve propagandalarını yapacaklarına inanıyorum'' diye konuştu.

12 BİN 875 KİŞİ OY KULLANABİLECEK

Divan Başkanlık Kurulu'nun faaliyet raporunda toplam 13 bin 488 kulüp üyesinin aidatını ödediği açıklandı.

Bu üyelerden 12 bin 875'inin oy kullanma hakkına sahip olduğu belirtilirken, son 2 yılda kulübe 450 kişinin üye olduğu ifade edildi.

SİYAH-BEYAZLI KULÜBÜN TOPLAM BORCUNUN 181 MİLYON 357 BİN LİRA OLDUĞU AÇIKLANDI


Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısında siyah-beyazlı kulübün toplam borcunun 181 milyon 357 bin 189 lira olduğu açıklandı.

Denetleme Kurulu Başkanvekili Mehmet Küçükince, Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıda kurulunun raporunu okudu.

Küçükince, siyah-beyazlı kulübün 121 milyon 600 bin 616 lira borcu bulunduğu, ayrıca Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'e de 59 milyon 756 bin 573 lira borç olduğunu ifade ederek, toplam borcun 181 milyon 357 bin 189 lira olduğunu açıkladı.

Küçükince, derneğin mevcudunun 2 milyon 967 bin 268 lira, toplam borçlarının ise Demirören'e olan borçla birlikte 69 milyon 546 bin 884 lira olduğunu, BJK Futbol Yatırımları A.Ş'nin ise 78 milyon 814 bin 217 lira mevcuda, 193 milyon 591 bin 790 lira da borca sahip olduğunu kaydetti.

DİVAN KURULU ÜYELERİ TRİBÜN OLAYLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Swissotel'de yapılan Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısında, faaliyet raporlarının okunmasının ardından raporların müzakeresine geçildi. Söz alan Divan Kurulu üyeleri, Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında yaşanan tribün olaylarına tepki gösterdi.

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyesi Atıf Keçeci, Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında yaşanan tribün olaylarına değinerek, ''Bunlar üzüntüyle izlediğimiz olaylardır. Dışarıdan getirilen çete zihniyetiyle yönetilen insanların içeri sokulması, Denizlispor maçındaki olayları doğurmuştur. Wolfsburg maçındaki küfür olayı da son derece üzücüdür. Önemli olan Beşiktaş başkanlık makamıdır. Kimsenin değil toplu halde, birebir bile bu makama hakaret etme hakkı yoktur'' diye konuştu.

Denizlispor maçında 500 biletin bir market poşetiyle teslim edildiğini, ayrıca müdüriyet kapısında onlarca kişinin içeri alındığını öne süren Keçeci, ''Bir maçta yaptılar, ertesi maçta bir anda temizlendiler. Bu, olayın tek bir elden organize edildiğinin kanıtıdır. Organize bir iştir, keşke yapılmasaydı. Bu yapanları kınıyorum ve hepsini Allah'a havale ediyorum'' dedi.

Serdar Kurtuluş'un, Bursaspor'dan 1 milyon dolar, Sinan Kaloğlu ve Eser karşılığında alındığını, Gaziantepspor'a ise 100 bin dolara verildiğini anlatan Keçeci, ''Bunun gerçeği nedir? Önümüzdeki toplantıda bunun gerçeğini ortaya çıkarırız'' diye konuştu.

Divan Kurulu üyesi Cemil Ulusel ise tribün olaylarını yaratanların Beşiktaşlı olduğuna inanmadığını, bunların provokatör olduklarını söyledi.

İlhan Gölvan da Wolfsburg maçında yaşanan olayların kulüp tarihindeki en kötü olaylardan biri olduğunu ifade etti.

Genel Sekreter Kenan Öner, raporların müzakeresinin ardından yanıt vermek için söz aldı.

Öner, göreve gelir gelmez Akatlar'ı bitirdiklerini, İnönü Stadı'nı iyi şartlara getirdiklerini ve Fulya Projesi'ni tamamladıklarını belirterek, stadın yenilenmesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

BORÇ, 28 MİLYON LİRA ARTTI

Beşiktaş Kulübü'nde son olarak 8 Ağustos 2009'da yapılan Divan Kurulu toplantısından bugüne kulübün borcu 28 milyon lira arttı.

Ağustos ayında 153 milyon 324 bin 248 lira olarak açıklanan borcun, bu toplantıda 181 milyon 357 bin 189 lira olduğu bildirildi. Böylece siyah-beyazlıların borcu, 28 milyon 32 bin 941 lira artmış oldu.

Başkan Yıldırım Demirören'e olan borç ise 55 milyon 903 bin 337 liradan, 59 milyon 756 bin 573 liraya ulaştı. Başkana olan borç ise Ağustos ayından bu yana 3 milyon 853 bin 236 lira arttı.