MHK da dinlensin

Hakem Vedat Yüksel ile MHK üyesi Seyfi Gözaydın 'ın yaptığı telefon görüşmesinin dinlendiği iddiaları üzerine hakem camiasından 'MHK üyeleri de dinlensin' mesajı yükseldi

Pazar 15.11.2009
ABONE OL
Hukuk Kurulu üyesi Avukat Ergin Akçay'ın, üst klasman hakemi Vedat Yüksel'den MHK üyesi Seyfi Gözaydın ile yaptığı telefon görüşmesinde kullandığı ifadelerden dolayı savunmasını istemesi ve Gözaydın'a hakaret ettiğini belirttiği yazısında "Tarafımızdan tespit edilmiştir" cümlesini kullanması hakemlerin dinlendiğini gündeme getirdi. Bu iddia üzerine FIFA Kokartlı eski hakemlerden Metin Tokat ile MHK'nın yasaklı hakemlerinden Bülent Demirlek MHK üyelerinin telefonlarının da dinlenmesi gerektiğini söyledi. Şu anda faal oldukları için isimlerini açıklamak istemeyen çok sayıda hakem, dinlenmeden rahatsızlık duymadıklarını kendilerine bu konuda güvendiklerini belirtti.

SAKLI KALMASIN
FİFA Kokartlı eski hakemlerden Metin Tokat, Haluk Ulusoy döneminde telefonlarının dinlendiği ve kredi kartlarının takip edildiği konusunda uyarıldıklarını belirterek "Dinleniyorsa dinlensin. Saklı bir şey olmasın. Kimsenin korkusu yok. Sadece hakemler değil MHK üyelerinin de telefonları dinlenmeli" diye konuştu. MHK ile yıldızı barışmayan Bülent Demirlek hakemlerin dinlenmesinden yana olduğunu da belirterek şunları söyledi: "Ben dinlenmesinden yanayım. Kimin ne olduğu ortaya çıksın. MHK bu konuda bazı hakemleri ayırmasın. Karanlıkta hiçbir şey kalmamalı."