Alex, Hagi'den daha iyi

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Emre Belözoğlu, Galatasaray'da forma giydiği yıllarda Sarı-kırmızılı takımın efsanevi futbolcusu Hagi'den çok şey öğrendiğini ancak Alex'in istatistiksel olarak daha iyi olduğunu söyledi.

Çarşamba 18.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009 12:07
ABONE OL
Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında 'Alex'mi Hagi mi?' sorusuna, "Hagi'den çok şey öğrendim ama Alex istatistiksel olarak daha iyi. Ama Hagi de çok önemli bir oyuncu" dedi. Emre Belezoğlu, Alex'in kendileri için çok önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, "İstatistiklere baktığınızda Türkiye'ye gelmiş en önemli oyunculardan biri Alex. O olmadığında sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum. Onunla kendimi aynı kefeye koymuyorum" dedi.

Hafta sonu oynayacaklar Beşiktaş derbisi ile ilgili Emre, "Derbi maçların ayrı bir atmosferi oluyor. Beşiktaş'ta de bizde de kaliteli oyuncular var. Bu maçların favorisi olmaz ama avantajlı çıkacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Geçen sene derbilerde iyi bir performans sergilediklerini dile getiren Emre Belezoğlu, "İnşallah bu sene de bu devam eder. Beşiktaş, 7 puan geride olsa da ellerinden geleni yapacaklardır. Çok önemi bir maç" dedi.

"İNÖNÜ'YE KAZANMAK İÇİN GİDECEĞİZ"

Büyük maçlarda saha ve seyirci avantajı olan takımın kendisine önemli bir avantaj sağladığını ifade eden Emre Belezoğlu, "Kadıköy'ün, taraftarımızın bize yardımlarını yadırgamayız. Orada önemli maçlar kazandık. İnönü'ye de kazanmak için gideceğiz" açıklamasında bulundu.

Beşiktaş'ın bu maçı kaybetmesi durumunda çok daha fazla şeyler kaybedeceğini belirten Belezoğlu "Beşiktaş'ı yarıştan ekarte etmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

"LİGE VERİLEN ARA BİZE YARADI"

Çok yoğun bir sezon başı kampı geçirdiklerini belirten Emre, "Sezon başından bu yana sadece 1-2 gün izin yapmıştık. Ankaraspor'un ligden düşürülmesinden sonra bizim için iyi bir periyot oldu. İyi dinlendik sonra ağır antrenmanlar yaptık. Geçen seneye göre daha iyi fizik gücümüz var. Derbiye dinlenmiş olarak çıkacağız" diye konuştu.

CARLOS, GUİZA VE BORAL'IN GİTME SÖYLENTİLERİ

Son 1 aydır Roberto Carlos, Guiza ve Uğur Boral'ın taımdan gideceği yolunda söylentilerinin takımı nasıl etkilediği sorusuna ise Emre Belezoğlu, "Kendi içimizde bunları hiç konuşmuyoruz. İçeride kırılgan bir yapımız yok. Çok iyi arkadaşlığımız var. Arkadaşlarımızla böyle bir diyaloğa girmiyoruz. Tamamen hedefimiz şampiyonluk. Oynayan ve oynamayan tüm futbolcular Fenerbahçe formasının hakkını vereceklerdir" diyerek sözlerini tamamladı.

"YORGUN DA OLSAM OYNAYACAĞIM" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"DERBİNİN ŞİFRESİNİ VERDİLER" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"DERBİNİN KİLİT ADAMLARI ERNST&CRİSTİAN" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"İŞTE DERBİNİN HAKEMİ" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"EN SUSKUN GOLCÜ NOBRE" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"FENERBAHÇE'NİN KOZU ALEX" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"SON 15 DAKİKAYA DİKKAT" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


İŞTE İKİ TAKIM İÇİN DE MÜCADELE EDEN İSİMLER...