Arda Florya'ya giremez

Üç gündür rahatsızlığı nedeniyle idmanlarda yer almayan Arda'nın domuz gribi testi pozitif çıktı. Kaptanın 4 gün tesislere giriş yasaklandı

Perşembe 19.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009
ABONE OL
Domuz gribi Florya'dan içeriye sızdı ve Galatasaray kaptanı Arda Turan'ı vurdu. Grip şikayetiyle 3 gündür antrenmanlara çıkamayan genç yıldıza Salı gecesi tesislerde domuz gribi testi yapıldı ve dün öğle saatlerinde sonucun pozitif çıkması sonrasında sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesinden şu açıklama yapıldı: "Futbolcumuz Arda Turan'ın burun akıntısı, ateş ve genel halsizlik şikayetleri ile başlayan sağlık sorunu için yapılmış olan testlerinin bugün çıkan sonuçlarında H1N1 test sonucunun pozitif olduğu saptanmıştır. Futbolcumuz konuyla ilgili detaylı olarak bilgilendirilmiş olup, başlanan tedavisine düzenli bir şekilde devam edilmektedir."

PAZAR GÜNÜ YOK!
Hafta sonunda Rijkaard'ın verdiği iki gün izni Roma'da geçiren Arda'nın domuz gribine bu tatil öncesinde de yakalanmış olabileceği ancak genç yıldızda belirtilerin Pazartesi günü ortaya çıktığı öğrenildi. Sağlık ekibinin evinde yoğun tedavi uyguladığı Arda, Manisa maçında forma giyemeyecek ve Pazartesi gününe kadar dinlenecek.