Çalımbay'ın aklı Ankaragücü'nde

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde ve Türkiye Kupası'nda iyi neticelerle yollarına devam etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Perşembe 19.11.2009 00:00
ABONE OL
Eskişehir Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası kuralarının çekildiğini hatırlatarak, "Biz bir kere geçen seneki gibi değiliz. Ligte de, Türkiye Kupası'nda da gereken herşeyi yapacağız. Bütün kadrolarımızı kullanacağız. İki tarafta da iyi şekilde gitmek istiyoruz. İlk yarıyı iyi değerlendirip, lige verilecek arada bir kaç transfer yapabilirsek, yapacağız. Çekilen kura iyi bir kura.
Grubumuzda her takımın şartları eşit. Herkesin birbirine karşı avantajı yok. Herkes eşit maçlar oynuyor.
Öncelikle içerideki maçları kazanıp, deplasmanlardan da iyi şekilde dönüp gruptan çıkmayı hedefliyoruz" dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında pazar günü Eskişehir'de Ankaragücü ile yapacakları maçı kritik ve önemli olarak nitelendirerek, "Geçen haftaki olaylar bizi düşündürmüyor. Ankaragücü, yaşananlardan kuvvetlenerek çıktı.

Ankaragücü'ndeki oyuncular, yeni hocalarına kendilerini kabul ettirmek için bizimle yapacakları karşılaşma, hedef maçlarından bir tanesi. Bu maçı, başlangıç maçı olarak görebilirler. Bunun bilincindeyiz. Zor bir maç oynayacağımızı biliyoruz. Bu maçtan üç puanla ayrılmamız gerekiyor" diye konuştu.

Çalımbay, sakatlanan Bülent Ertuğrul, Alper ile cezalı Serdar'ın Ankaragücü maçında forma giyemeyeceğini, Ümit Karan'ın durumunun ise belirsiz olduğunu sözlerine ekledi.