"Sert Nihat'ı görecekler"

Perşembe 19.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009 16:40
ABONE OL
Nihat Kahveci sezona iyi başlamadıklarını, bazı maçlarda iyi oynamalarına rağmen kötü puanlar kaybettiklerini bu nedenle Şampiyonlar Ligi ve Süper Ligde hakketmedikleri yerde olduklarını söyledi

UEFA'nın resmi internet sitesine konuşan Nihat, "Ben kendimden değilim ama kulübüm benden memnun. Çünkü benim de onların da beklentileri yüksek. Şu anda tek amacım, sert ve gerçek Nihat'ı göstermek. Her ne kadar Türk olsam da, 8 yıldır yurt dışındayım ve Türkiye Ligine adapte olmak bana çok zor geliyor. Biraz daha zamana ihtiyacım var. Beni yeniden sevdirecek olan şey goller ve galibiyetler.
Bunlar için tüm gücümle çalışıyorum" dedi.

Beşiktaş'la 4 yıllık sözleşme imzaladığını belirten Nihat, 4 yılın sonunda futbolu bırakmayı düşündüğünü belirtti. Nihat, Türkiye'ye dönmesi için daha önce birçok teklif aldığını ama Beşiktaş'tan başka takıma dönmeyi aklının ucundan bile geçirmediğini belirtti.

Aldığı paranın çok eleştirildiğini ama önceki yıllarda kendisine Türkiye'den daha büyük rakamlar önerildiğini fakat kendisinin Beşiktaş sevgisi nedeniyle o takımları değil de Beşiktaş'ı seçtiğini belirtti. Futbolda geçmişin olmadığını belirten Nihat, geçen sezon şampiyon oldukları için sevindiklerini ama bu sezon yeniden şampiyonluk için çalışmaları gerektiğini belirtti. Nihat, M.United maçıyla ilgili olarak da, "Bu belki de bu sezon oynayacağımız en önemli maç. Çünkü dünyanın en iyi takımıyla oynayacağız" dedi.