Umutlu ve inançlı

A Milli Bayan Futbol Takımımız, Dünya Kupası Eleme Grubu'nda İspanya ve İngiltere ile yapacağı zorlu müsabakalara 'Galibiyet' parolası ile hazırlanırken, destek istedi

Perşembe 19.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009
ABONE OL
Türkiye Bayan Futbol Milli Takımı'nı Dünya Kupası Eleme Grubu heyacanı sardı. Uzun yıllar formasını giydiği Trabzonspor'da 3 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 Başbakanlık Kupası kaz a n a n Hamdi Aslan ile Dinarsu Bayan Futbol Takımı'nda 5 şampiyonluk tadan Aysun Boyacı bütün tecrübe ve birikimlerini milli futbolculara aktarmak için kolları sıvadı. 21 Kasım'da Manisa'da İspanya ve 26 Kasım'da İzmir'de İngiltere ile oynanacak kritik maçlara Antalya Mardan Spor Tesisleri'nde hazırlanan A Milli Bayanlar, bu iki favori takım karşısında başarılı olmak için vargüçleriyle çalışıyorlar. Grubumuzda Avrupa bayan futbolunda söz sahibi İngiltere ve İspanya'nın dışında Malta ile Avusturya'nın da bulunduğunu belirten Türkiye Bayanlar Milli Takımlar Sorumlusu Hamdi Aslan, "Özellikle İngiltere süper bir takım. Final maçında Almanya'ya yenilerek, Avrupa ikincisi oldu. 2006 yılında Adana'da yapılan turnuvada averajla turu geçemedik. Mayıs ayında Gürcistan'da, Gürcistan, Azerbaycan ve Makedonya'nın katıldığı turnuvada şampiyon olduk. Bizim tek sıkıntımız güçlü takımlarla hazırlık maçı yapamamız oldu. İngiltere ve İspanya grubumuzun iki favori takımı. Bizim gücümüzün yettiğince mücadele etmeye çalışacağız. Oyuncularımın taraftarlarımızın da desteğini arkalarına alarak, iyi futbol oynayacağına ve iyi sonuçlar alacağına inanıyorum. Oyuncularımın heyacanlı ve istekli oluşu bizi de umutlandırdı" şeklinde konuştu.

GENÇLER EMİN ELLERDE
İdari menajer Aysun Boyacı, "Bayan futbolunun geçtiğimiz yıllara oranla büyük gelişme içinde olduğunu söylemek isterim. Eskiden 18 veya 20 yaşında futbola başlayan isimler vardı. Gençlerimiz emin ellerde ve çok iyi imkanlarla hazırlanıyorlar. Futbol federasyonumuzun büyük desteğini arasında bulan bayanlarımızın Türk kadınının neler yapacağını hep birlikte göreceğiz" ifadesini kullandı.

GOL PROVASI
A Milli Bayan Futbol Takımımız, Avrupa'da bayan futbolunun en güçlü takımlarından olarak gösterilen İspanya ve İngiltere ile oynayacağı maçlara iddialı hazırlanıyor. Bayan futbolcularımız, güçlü rakipleri karşısında ellerinden geleni yapacaklarını belirtirken, "Maçlar oynanmadan kazanılmaz. Biz sahada, taraftarlarımız tribünlerde üstüne düşeni yaparlarsa hem İngiltere'yi, hem de İspanya'yı yeneriz" dediler. Milliler, şut çalışmasında da bütün topları ağlara göndererek, adeta gol provası yaptılar.