Trabzonspor çıkış arıyor

Cuma 20.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009 11:45
ABONE OL
Turkcell Süper Lig'de, Beşiktaş mağlubiyetiyle ağır bir yara alan Trabzonspor için deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçı 'kader' niteliği taşıyor.

Ligde çıkış yakalamak isteyen Trabzonspor, alt sıralardan uzaklaşmak isteyen Kasımpaşa'ya İstanbul'da konuk olacak. Beşiktaş maçında ağır bir yara alan Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, rakibi karşısında kötü gidişe dur diyerek 3 puan ile tanışmak istiyor.

Sezona büyük umutlarla başlayan, ancak önce Avrupa'dan kopup, sonra da ligde ciddi sıkıntılar yaşayan Trabzonspor için Beşiktaş karşılaşması büyük bir yıkım olmuştu. Bu maç sonrası oluşan ortam camiada keyifleri iyiden iyi kaçırmıştı. Güven bunalımı yaşayan camiada futbolcu açıklamaları, teknik heyetin vermiş olduğu beyanatlarda buna tuz-biber olurken, Bordo-mavili yönetim ise yaşanan olayların büyümemesi için yoğun bir çaba harcarken, kongre baskılarına ise taviz vermedi.

Sahasında Beşiktaş karşısında birçok gol pozisyonuna girmesine rağmen bundan istifade edemeyerek sahadan eli boş dönen Trabzonspor için Kasımpaşa maçı büyük bir önem taşıyor. Zirve ile arasındaki puan farkını açarak şampiyonluk umutlarını başka bir bahara bırakmasına rağmen bunu son haftaya kadar kovalamakta kararlı olan bordo-mavililer Avrupa Kupalarına mutlak katılmayı hedeflerken, zorlu karşılaşmadan alınacak sonuç önümüzdeki haftalarda Trabzonspor'un kaderini olumlu veya olumsuz şekilde etkileyecek.

Büyük beklentilerin olduğu sezonda istediği sonuçları alamayarak sıcak gelişmelere meydan veren Trabzonspor'da, kulüp başkanı Sadri Şener ve Yönetim Kurulu Kasımpaşa maçından alınacak sonuç sonrası önemli adımlar atması bekleniyor. Camiada kredisi tükenmek üzere olan Hugo Broos'un geleceği de bu maçtan alınacak sonucun büyük bir etkisi olacak.