Halter'de 'Şimşek' çaktı

Dünya Büyükler Halter Şampiyonası'nda bayanlar 63 kiloda podyuma çıkan Sibel Şimşek koparmada gümüş, toplamda bronz madalyanın sahibi oldu

Perşembe 26.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009
ABONE OL
Güney Kore'nin Goyang kentinde süren Dünya Halter Şampiyonası'nda bayanlar yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. 4 gün önce Türkiye'ye biri altın olmak üzere 6 madalya kazandıran Sibel Özkan ve Nurcan Taylan'dan sonra dün 63 kiloda yarışan Sibel Şimşek silkmede gümüş, toplamda ise bronz madalya aldı. Koparma müsabakasına 108 kilo ile başlayan milli halterci, ilk hakkında bu kiloyu kaldıramadı. İkinci hakkında bu kiloda başarılı olan Şimşek, son denemesinde 111 kiloyu kaldıramadı ve 4. sırada yer aldı. Oldukça zorlu geçen silkme kategorisinde sırasıyla 128, 131 ve 135 kiloları kaldırmayı başaran Sibel Şimşek, 135 kiloluk derecesi ve yarışma tartısı farkıyla gümüş madalya kazandı. Toplamda da 243 kiloluk derece elde eden Sibel, bronz madalyanın sahibi oldu.

RESUL PODYUMA ÇIKIYOR
Şampiyonada bugün podyuma çıkacak bir sporcumuz var. Erkekler 94 kiloda Resul Elvan, C grubunda yarışacak. Elvan'ın müsabakası, TSİ 02:00'de başlayacak.

ALTIN KISMET DEĞİLMİŞ
Türkiye'ye gümüş madalya sevinci yaşattığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Sibel Şimşek, "Koparmada istediğim gibi yarışamadım. Silkmede ise istediğim kaldırışları gerçekleştirdim. Madalyam altın olabilirdi. Demek ki kısmet değilmiş" diye konuştu.