Dünya Beşiktaş'a selam duruyor

Beşiktaş'ın tarihi Manchester United zaferi, dünyanın dört bir yanında büyük yankı uyandırdı.

Cuma 27.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 27.11.2009 11:23
ABONE OL
Televizyonlar, gazeteler ve internet siteleri Beşiktaş'a övgü yağdırırken "Old Trafford'da Beşiktaş zaferi", "Türkler turnuvaya damga vurdu", "Manchester'ın 8 yıllık rüyası sona erdi", "Manchester için kâbus gibi geceydi" şeklinde başlıklar kullanıldı. Bir Macar gazetesi ise "Beşiktaş, Kırmızı Şeytanlar'ı Old Trafford'a gömdü" başlığını tercih etti.

BÜYÜK BİR DESTAN

Beşiktaş, İngiliz devini evinde parçaladı... Gazete ve TV'ler tarihi galibiyeti, "Avrupa titredi" diye duyurdu.
Tadını çıkardılar

Beşiktaş'ın deplasmanda aldığı 1-0'lık Manchester United galibiyeti, tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. UEFA'nın resmi internet sitesi maçı, "Old Trafford'da Beşiktaş zaferi" başlıklı haberiyle duyururken; "Türkler, turnuvaya damgalarını vurdular. 36'lık Rüştü için tadı çıkarılacak bir geceydi"
ifadesi kullanıldı. FIFA da Beşiktaş'ın galibiyetini "Sürpriz gece" olarak yorumladı.

KABUS GECESİ

İngiliz basını Beşiktaş'ın galibiyeti için çarpıcı yorumlar yaptı. The Sun gazetesi, "8 yıllık rüya sona erdi, Kırmızı Şimşekler'in 23 maçlık rekorunu Beşiktaş bozdu" derken, Guardian "Tam anlamıyla kâbus gibi bir akşamdı" ifadelerini kullandı. Times, "Manchester United'ın işi artık zor", Daily Telegraph ise "Old Trafford'da büyük şok" başlıklarını tercih etti.