Adım adım destek

Sarı-lacivertli taraftarlar, seyircisiz Kasımpaşa maçında Fenerbahçe'yi yalnız bırakmayacak. Takım Samandıra'dan stada meşalelerle götürülecek, maç esnasında da stat dışından destek verilecek

Cumartesi 28.11.2009
ABONE OL
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle 2 maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe, bu cezanın ilkini bugün Kasımpaşa önünde çekecek. Ancak tribünde yerini alamayacak olan sarı-lacivertli taraftarlar, takıma desteğini tüm gün boyunca verecek. Bazı taraftar grupları saat 17:30'da Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde toplanarak, buradan takım otobüsüyle birlikte stada kadar gelecek. Takım Şükrü Saracoğlu'na konvoylar ve meşaleler eşliğinde giriş yapacak. Bazı gruplar ise saat 17:00'den itibaren Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda toplanıp stada gidecek. Maç esnasında da Şükrü Saracoğlu'nun çevresinde birçok taraftar grubu olması bekleniyor. Sarı-lacivertliler tribünde olmasa da stat dışından takımlarına desteği kesintisiz sürdürecekler.

6'NCI SEYİRCİSİZ RANDEVU
Öte yandan Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 6'ncı kez seyircisiz bir maça çıkacak. Sarı-lacivertliler bundan önce Şükrü Saracoğlu'nda oynadığı 5 seyircisiz karşılaşmada 3 galibiyet 2 beraberlik almıştı. Fenerbahçe seyircisiz maçlarda 2002-03 sezonunda Adanaspor'la 1-1, 2005-06 sezonunda ise Diyarbakırspor'la 2-2 berabere kalmış, son üç seyircisiz maçında ise 2005-06 sezonunda ligde Kayseri Erciyes'i 4-2, 2006-07 sezonunda kupada İnegölspor'u 6-0 ve yine 2006-07 sezonunda kupada Gençlerbirliği'ni 2-1'lik skorlarla mağlup etmişti.