Sercan'a 2 talip

Pazar 29.11.2009 00:00
ABONE OL
Bursaspor'un başarılı forveti Sercan Yıldırım'ı, Bursaspor'un Galatasaray 1-0 yendiği maçta iki ingiliz kulübünün izlediği belirtildi. Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Sercan'ın kulübün menfaatleri oluştuğu taktirde satılabileceğini söyledi.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği 1990 doğumlu genç golcü, Avrupa kulüplerinin de gündeminden düşmüyor. Teknik Direktör Ertuğurul Sağlam, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Bursaspor-Galatasaray maçında Sercan'ın iki İngiliz kulübü tarafından izlendiğini dile getirdi. Sercan'ın transferi konusunda tek söz sahibinin kendisi olmadığını belirten Sağlam, kulübün bu işle ilgili biriminin söz sahibi olduğunu ve hatta taraftarların da isteklerinin önemli olduğunu kaydetti.

Sercan'ın transfer gündeminde olmasının iyi bir durum olduğunu ifade eden Sağlam, "Sercan, değerini bulursa verilir. Bunda kulübün menfaatleri oluştuğu taktirde, kulüp kazanacaksa elbette satılabilir." dedi.
Uzun bir sakatlık döneminin ardından Galatasaray karşısında ilk 11'de sahaya çıkan Sercan Yıldırım, tribünlerin sevgi gösterileri ile karşılandı. Tezüharatlarla desteklenen genç golcü, beklenen futbolunu bir türlü ortaya koyamadı. İleride top tutarak takım arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışan Sercan, gol atmayı başaramadı. Maçın 79. dakikasında ise teknik direktör Ertuğrul Sağlam tarafından Batalla ile değiştirilmişti.