Fenerbahçe'de grup seks skandalı

Perşembe 10.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 10.12.2009 17:08
ABONE OL
Geçtiğimiz günlerde basında çıkan Fenerbahçeli futbolcular Bilica, Vederson, Santos ve Kazım'ın 'kelepçeli seks alemleri' haberlerini yalanlayan Daum, bu kez Bild gazetesinden özür diledi.

Bild'in iddiasına göre Fenerbahçe teknik direktörü Daum, Bild'in bu haberini yalanlayarak " Bu haber yalan. Eğer kötü sonuçlar alırsanız, hakkınızda bir sürü şey yazılıp, çizilir"" demişti.

Ancak Daum bu kez Bild'den özür dileyerek "Daha önceden yalanladığımız bu haber doğruymuş. Otel görevlileriyle görüştük ve bu olayı doğruladılar. Bu işe karışanlara ağır cezalar vereceğiz" ifadesini kullandı.

İŞTE DAUM'UN AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, sarı-lacivertli kimi oyuncuların özel hayatlarıyla ilgili yapılan spekülasyonlara ve kendisinin Alman Bild gazetesine yaptığı değerlendirmelere açıklık getirdi.
Can Bartu Tesisleri'ndeki Ankaragücü maçı hazırlıkları öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Alman çalıştırıcı, Bild gazetesinde kendi ağzından verilen, ''Daha önce yalanladığım haberleri araştırdık ve bu seks skandalının maalesef doğru olduğunu öğrendik. Futbolcularımız bize yalan söylemiş. Utanç duyuyorum. Bu işe karışanlara ağır cezalar vereceğiz'' şeklindeki sözlerin, tam olarak gerçekleri yansıtmadığını aktardı.

Kendisine bugün birçok yerden sorular geldiğini dile getiren Daum, şunları söyledi:

''Bild gazetesinde çıktığı şekilde sözler söylemedim. Sadece, 'Evet haberimiz var. Türk medyasında bazı spekülasyonlar var ama ben orada değildim. Kendi gözümle görmediğim şeyi (Evet oldu) diyemem. Biz kulüp olarak her şeyi ciddiye alıyoruz. Bu kadar spekülasyondan sonra araştırma ihtiyacı duyduk. Eğer doğruysa, bu olaylar olmuşsa, bizim de kulüp olarak gerekeni yapacağımızı' söyledim. Önce bu iddiaların bir doğru olup olmadığını öğrenelim. Ondan sonra gerekeni düşünürüz. Ben iki şeyi doğruladım. Birincisi, Türkiye'de bu tip spekülasyonların olduğu, ikincisi de doğruysa gerekeni yapacağımız şeklindeydi.''

FENERBAHÇE'YE LAYIK DAVRANILMALI

Gece hayatlarıyla ve yaşadıkları kazalarla gündeme gelen Kazım ile Önder'in durumlarının hatırlatılması üzerine, her futbolunun Fenerbahçe'de oynamanın çok değerli olduğunu bilmesi gerektiğini dile getiren Daum, ''Bu formayı giydiğiniz zaman, tüm camiayı, yönetimi, teknik heyeti temsil eden birisi oluyorsunuz. Büyük bir sorumluluk bu formayı giymek. Herkes hem saha içinde, hem saha dışında Fenerbahçe'ye layık davranmalı. Herkesin sorumluluğu var'' diye konuştu.

Daum, sonuçta herkesin insan olduğunu ve insanların hata yapabileceğini belirtirken, ''Önemli olan genel anlayışımız. Fenerbahçeli olmak büyük bir değerdir. Bir oyuncu eğer her zaman Fenerbahçe için yaşıyorsa, en iyi şekilde davranıyorsa ve buna rağmen hata oluyorsa, o zaman hatayı da incelemek lazım. Her hatayı aynı değerlendirmemek lazım. Daha net görmek lazım. Daha sonra karar vereceğiz. Önce başkanımızla, sportif direktörümüz Aykut Kocaman'la değerlendirip, cezaları ondan sonra kamuoyuna bildireceğiz. Önce kendi ailemizin içinde bazı kararlar alacağız'' ifadelerini kullandı.

Takımda hata yapmayan, çok değerli, centilmen oyuncuların da bulunduğunu vurgulayan Alman çalıştırıcı, ''Hep birlikte konuşup çözümler bulacağız. Basında sportif anlamda yaptığımız güzel şeyleri okumak istiyoruz. ÇÖzümler bulup, daha güzel şeyler yaşayacağız. Hedeflerimizden biri de, hem başarılı, hem de sempatik bir kulüp olmak. Olacağız da'' şeklinde konuştu.

ANKARAGÜCÜ MAÇI ZORLU OLACAK

Christoph Daum, açıklamasında, Ankaragücü ile yapacakları maça ve takımdaki sakatlıklara da değinirken, zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını dile getirdi.

Ankaragücü maçı öncesi kadrolarında bazı sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Daum, ''Bir çok sakatlık var şu an, ama sağlık ekibimiz gayet iyi çalışmakta. Bazı futbolcuları inşallah yetiştirecekler. Ama daha emin değiliz, bakacağız. Son durumları biz de bekliyoruz'' dedi.

Maçı seyircisiz oynayacak olmalarının zorluğunu vurgulayan Daum, şöyle devam etti:

''Zorlu bir maç bekliyor bizi. Seyircisiz bir maç olacak. Taraftarımızın verdiği coşkuyu, kendimizin yaratması gerekiyor. Bunu yapacağız, biliyorum ama zor maç olacak. Ama takımı en iyi şekilde hazırlıyoruz ve hazır olmak istiyoruz. Hislerim iyi. Herkes pozitif şekilde çalışmalara katılıyor. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Maçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Takım da maçı heyecanla bekliyor.''

DENİZLİ'YE YANIT

Alman teknik adam, Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin, sezonun ilk yarısını lider bitirecekleri şeklindeki öngörüsüne de yanıt verdi.

Denizli'nin bu sözlerinin hatırlatılması üzerine Daum, ''Mustafa hocanın dediği matematiksel olarak mümkündür ve bunları söylemeye hakkı vardır. Ama futbol matematik değildir'' ifadelerini kullandı.