G.Saray'da zihniyet değişmeli

"Bu kulüpte öncelikle zihniyet değişmeli. Bu olunca tüzük de kolay değişir"

Perşembe 10.12.2009
ABONE OL
Geçtiğimiz günlerde Başkan Adnan Polat ile bir yemekte buluşmanız çok konuşuldu. Yönetime girmeniz için bir teklif geldi mi? Başkanla birlikte yemek yedik; teknik konularda görüşlerimi istedi. Fikirlerimi anlattım. Yönetimle, seçimle ilgili bir diyalog geçmedi. Bütün başkanlar ve başkan adayları benim dostlarım. Benim önceliğim iyi bir kongre üyesi olabilmek. Galatasaray'a hizmetin bin türlü yolu var.
Türkiye'de kulüpleri sahipleri değil, seçilmişler yönetiyor. Bu yapı, sürdürülebilir mi? Temel sorunların üstesinden gelebilmek için iyi bir mali yapıya, yeniden yapılanmaya, kurumsallaşmaya ve her gün büyüyen borç stoğunun kulübün üstüne çökmeden önce sihirli bir projeyle çözülmesi için ek deneyim ve desteğe ihtiyaç var. Kriz yönetimlerinde herkesin fikir ve desteğine ihtiyaç duyulur. Sorunları çözme şansını arttırmanın yolu, bunları gizlemek değil, ortaya açılmasıdır.

SÜRE 4 YIL OLMALI
Galatasaray'da her şeyden önce zihniyet değişikliği gerekli. Bu olunca tüzük de kolay değişir. Seçeceğimiz ve tam yetkiyle donatacağımız kişilerin profilleri kadar, onlara vereceğimiz imkan ve süreler de önemli. İki yıllık bir dönem planlama ve temel kurguları gerçekleştirmek için yeterli olamaz. Başkanlık süresi dört yıla çıkarılmalı.