"Beşiktaş'ı yeneceğiz"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcularının üst düzey mücadele ortaya koyarak camianın beklentileri doğrultusunda Beşiktaş maçını kazanacaklarına yürekten inandığını belirtti.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 14:58
ABONE OL
Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplayan Sağlam, Beşiktaş maçı ile ilgili olarak, "Bu hafta ilk devrenin son karşılaşmasında ligin şampiyonluk adaylarından Beşiktaş ile karşılaşacağız. Beşiktaş ile İnönü Stadı'nda, o atmosferde oynamak bizim için kolay olmayacak. Ligde hedefi olan, beklentisi olan, camiasının beklentisine cevap vermek için üst düzey mücadele gösteren oyuncularımızın, Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele ortaya koyup neticeyi alacaklarına ben yürekten inanıyorum. Ligde her an herşey olabiliyor.

Ligin üst sıraları çok karışık hale geldi. Yarıştan uzaklaşmama adına, bu hafta ligin üst tarafında önemli karşılaşmalar oynanacak. Rakimiz aldığı beraberlikleri telafi etmek için kazanmayı isteyecektir. Biz, bir yarışın içine girdik. Bu yarışta devreye umutlu girebilmek, gelecek adına umutlarımızı taze tutabilmek, şehrimizi, Bursa'da yaşayan herkesi olayın içine katmak için ilk devreyi üst sırada bitirmek bizim için önemli. Alınan netice ve mücadele açısından önemli bir karşılaşma oynayacağız. Biz Bursaspor'un ne kadar iyi bir takım olduğunu bir kere daha göstermek istiyoruz. Bu yarışın içinde rakipler kim olursa olsun sonuna kadar olacağımızı göstermek istiyoruz" diye konuştu.

Geçen hafta cezalı olan Ozan İpek'in Beşiktaş maçında kadroda olacağını ifade eden Sağlam, sakat olan Ivan Ergiç'in durumunun ise bugün netleşeceğini kaydetti.

İki takım taraftarları arasındaki gerginliğe de değinen tecrübeli teknik adam, "Gerek Bursaspor, gerek Beşiktaş taraftarının takımlarını her yerde, her ortamda izlemeye ve desteklemeye hakkı var. Ben bu yasağın cuma günkü karşılaşma ile birlikte son bulmasını bekliyorum. Bursaspor taraftarı takımın oyununu mücadelesi seyredip takımına destek vermek isteyecektir. Bu da bizim taraftarımızın en doğal hakkı. Belki ligin son maçında iki takım zor bir maça çıkacak o zaman da Beşiktaş taraftarı gelmek isteyecektir. Kimsenin bu hakkı taraftarların elinden almaması lazım" şeklinde konuştu.

Kadroda değişiklik olabileceğinin sinyalini veren Ertuğrul Sağlam, "Sezon başından beri iki sistem üzerinde duruyoruz. Bu iki sistemden birini oynayacağız" dedi. Iglesias ile anlaşma sağlandığını da ifade eden Sağlam, denenmek üzere çağırılan Jan Blazek ile ilgili kararı ilerleyen günlerde vereceğini belirtti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...