İçimde fırtınalar kopuyor

Beşiktaş'ta eleştirilerin odağındaki Nihat Kahveci, içini SABAH'a döktü: "İsminiz Nihat olunca doğal olarak eleştiriler de büyük oluyor. İnsanlar hep gol atan, attıran Nihat'a alıştılar."

Çarşamba 16.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009
ABONE OL
Türkiye'yi Avrupa'da başarıyla temsil eden isimlerin başında gelen, attığı birbirinden güzel gollerle hafızalarda yer edinen Beşiktaşlı Nihat Kahveci, son günlerde ise yaşadığı form düşüklüğüyle medyanın gündeminden yer alıyor. Beşiktaş'a geri döndüğünden beri patlama yapması beklenen ancak bir türlü kendini gösteremeyen, sonunda da çok sevdiği tribünler tarafından ıslıklanan Nihat, içinde bulunduğu psikolojik durumu ve yaşadıklarını SABAH'a anlattı. Milli futbolcu, "Yapılan eleştirileri olgunlukla karşılıyorum. Bunlar futbolun bir parçası. İsminiz Nihat Kahveci olunca doğal olarak eleştiriler de büyük oluyor. İnsanlar hep gol atan, attıran Nihat'a alıştılar. Çıtayı hep yükseklere koyduk. Bu yüzden beklentilerin büyük olması da normal. Seyircinin de medyanın da tepkisi normal. Fakat aşırıya kaçan, çok kırıldığım yorum ve yazılar da var. İtiraf etmeliyim ki, haftalardır içimde büyük fırtınalar kopuyor. Sonuçta adınız Nihat Kahveci ise beklentilere cevap vereceksiniz" dedi.

"KENDİME GÜVENİM TAM"
Yaşanan bu durumdan dolayı baskı içinde olduğunu belirten Nihat sözlerini şöyle sürdürdü: "Her golcünün ilacı goldür. Bu büyük bir rahatlamadır. Şu anda sanırım en çok gol atmayı isteyen benim. İdmanlarda, maçlarda çok çalışıyorum ve çok gayret ediyorum. Benim için pozisyona girmek çok önemli. Ancak vuruyorum kaleci çıkarıyor, vuruyorum gol olmuyor ama hep pozisyonun içindeyim. Buna biraz şanssızlık, biraz gerginlik diyebilirsiniz. Benden daha çok gol atmayı isteyen biri daha olamaz. İnanıyorum ki bu tempoyu, çalışmayı yaptığım sürece goller de gelecektir. Kendime olan inancım da güvenim de tam. Bu konuda Mustafa Hocam ve başkanımız Yıldırım Demirören'e desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Güvenlerini boşa çıkarmayacağım. Türkiye Nihat'ın gollerini izlemeye yeniden başlayacaktır. Çok fazla da konuşmak istemiyorum. Çünkü dönem sahada konuşma, gol atma dönemi."

KARTAL AUT AUT AUT

BEŞİKTAŞ NİHAT'I ARIYOR

NİHAT KARTAL'I İKİYE BÖLDÜ

NİHAT KAHVECİ RESİMLERİ