Kalsaydın! Kupa vardı

Daum, Carlos'a "Onu şampiyonlukla uğurlamak isterdik. Ama onun tercihi böyle oldu" diyerek sitem etti ve "Cristiano Ronaldo'yu alacağız"şakasını yaptı

Cuma 18.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Avrupa Ligi'nde H Grubu'nu 15 puanla lider bitirmelerinin önemli bir başarı olduğunu söyledi. Maçtan sonra basın toplantısına "İyi haberimiz var, 15 puana kavuştuk. Kötü haber ise Roberto Carlos Türkiye'yi terk ediyor" ifadeleri ile başlayan Daum, Sheriff karşısında şans verdiği Bekir ve Uğur'un performanslarını övdü. Henüz tam anlamıyla düşüşten çıkmadıklarını söyleyen Alman hoca, "Bir adım daha attık diyebiliriz, çünkü bizi çok önemli bir maç bekliyor. Arkadaşım Şenol Güneş iyi işler yapıyor Trabzon'da. Pazar günü tüm futbolcularımız kendi kapasitesinin üzerine çıkacak" diye konuştu. Ocak ayında mutlaka transfer yapacaklarını belirten Daum, dün veda eden Carlos için de, "Onu sezon sonu şampiyon bir takımdan göndermek isterdik ancak kendi tercihi şimdi gitmek oldu. Belli olmaz belki onu Güney Afrika'daki Dünya Kupası'nda da görürüz" yorumunu yaptı. Daum, "Carlos'un yerine transfer yapacak mısınız" sorusuna ise, "Yapacağız, Cristiano Ronaldo'yu alacağız" diyerek esprili bir yanıt verdi.

ARTİSTLİK YAPMA
Daum maç sonu performansını beğendiğini söylediği Santos'u zaman zaman yaptığı artistlik hareketlerinden dolayı eleştirip, "Bunları defansta değil rakip sahada yapmalı" dedi.