Sağlam: 1 gün dahi ligin zirvesinde yer almak bizi mutlu ediyor

Cuma 18.12.2009 00:00
ABONE OL
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele eden ve 2-1 yenik durumdan maçı çeviren futbolcularını kutladı.

Ertuğrul Sağlam, 3-2 kazandıkları maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında, rakiplerinin çok güçlü bir kadroya sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
''Beraberliğin bizi mutlu etmesi gerekirken, oyunun başında kazanmayı arzuluyorduk. Ligin zirvesinden kopmak istemiyorduk. Bu maçı kazanmamız için sıralayabileceğim 15 haklı sebebimiz vardı. Hava şartları ve zeminin durumu maçın başında iyi değildi. İlk yarıda iki takım da uzun toplarla oynadı. Golü bulduk. Sonra 2 veya 3'ü de bulabilirdik. İkinci yarının başında rakibin Nobre hamlesine fiziksel anlamda karşılık vermek için Turgay'ı aldık.''

İkinci yarının hemen başında Sercan ile çok net bir gol pozisyonundan yararlanamadıklarından yakınan Sağlam, ''Sonra Beşiktaş, taraftarlarının desteğiyle öne geçti. Futbolcularımızın kazanmaya olan inançları, maçın yeniden bizim lehimize dönmesini sağladı. 3 puanla ayrılıp, 1 gün dahi olsa ligin zirvesinde yer almak bizi mutlu ediyor ve geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor'' dedi.
Sağlam, BJK İnönü Stadı'na gelemeyen Bursaspor taraftarlarına da değinerek, ''Bugün bizim yanımızda olmayan taraftarlarımıza, gönülden verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor ve bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz'' diye konuştu.

''KALİTELİ 3 OYUNCU ALMALIYIZ''

Sağlam, ligdeki zirve mücadelesini sonuna dek sürdürebilmek için, devre arasında çok kaliteli 3 transfer yapmaları gerektiğini söyledi.
''Bu galibiyet bizi aldatmasın, daha çok çalışmamız lazım'' diyen Sağlam, ''Kadromuzu da çok iyi 3 oyuncuyla takviye etmemiz lazım'' diye konuştu.

Zapotocny'nin maçın başında destek, sonunda ise tepki gördüğünün hatırlatılması üzerine Sağlam, ''Bu tür tepkiler zaman zaman olabilir. Zapotocny, Beşiktaş'tan gönderildi. Oyuncular maçın atmosferiyle zaman zaman böyle tepkiler verebiliyorlar. Çok da büyütmemek lazım. Golün sevincini bir şekilde yaşadı'' dedi.

''SERCAN ŞANSSIZDI''

Sağlam, Beşiktaş karşısında çok gol kaçıran Sercan için ise, ''Sercan çok yetenekli bir oyuncu. Çok pozisyona girmesi yeteneğinin göstergesi, ama şanssızdı. Oyuncunun moral motivasyonunu üst düzeyde tutmalıyız'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın penaltısı konusundaki bir soruya ise Sağlam, ''Bu tür pozisyonlarda iyice görmeden bir yorum yapmak çok doğru olmaz. Hep birlikte görelim. Değilse yazık olmuş, varsa da hakemi tebrik etmek lazım'' diye yanıt verdi.

VELİ: ''ÇOK MUTLUYUZ''


Bursaspor'un genç futbolcusu Veli Acar da, ''Bu stattan galip çıktığımız için mutluyuz'' dedi.
Veli, Sercan'ın ikinci yarının başında girdiği pozisyonu gole çevirmesi durumunda sahadan farklı skorla galip ayrılabileceklerini dile getirerek, ''Sonra Beşiktaş üstümüze geldi, ama sonuna kadar bırakmadık. Ömer ağabey de girince üstünlüğü ele geçirdik, mutluyuz. Ertuğrul hocanın gelmesiyle bir çıkışımız vardı. Bu sene de sürdürdük. Bugün lider olacağımızı biliyorduk. Yarınki maçların sonucuna bakacağız'' diye konuştu.

Beşiktaş ile Bursaspor futbolcuları arasında bir sorun olmadığını, yalnızca taraftarlar arasında sorun bulunduğunu ifade eden Veli, ''Bizler, bunun bir an önce çözülmesini istiyoruz'' dedi.